Denizli 20°C
29 Ekim 2020 - Perşembe

DEV HOROZ HEYKELİ HER MEVSİM GÖRSEL ŞÖLEN SUNUYOR

2020-09-23 06:24:34 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
DEV HOROZ HEYKELİ HER MEVSİM GÖRSEL ŞÖLEN SUNUYOR

Kentin her yerinden rahatlıkla görülen dev horoz heykeli yağmurlu havalarda vatandaşa görsel şölen sunmaya hazırlanıyor. Doğası ve temiz havası ile şehrin cazibe merkezi olmaya hazırlanan Seyir Tepe’deki Dev Horoz Heykeli’nin açılışının gerçekleşmesi için vatandaş adeta gün sayıyor.

Pamukkale Belediyesi’nin ilk belediye başkanının tüm itirazlar ve tepkilere rağmen yapımına başladığı fakat bitiremediği Seyir Tepesi’ndeki 27 metrelik dev horoz heykeli Avni Örki tarafından revize edildi.

YAĞMURLU HAVALARDA VATANDAŞA MUHTEŞEM BİR GÖRSEL SUNUYOR

Denizli kent merkezinden hem gündüz hem de ışıklandırma sistemiyle gece görülen dev horoz heykeli, kaidesiyle birlikte 27 metre uzunluğunda dünyanın en büyük horoz heykeli oldu. Dev horoz heykeli, kentin her yerinden hem gündüz, renkli ışıklandırma sistemiyle de geceleri de görülebiliyor. Yağmurun çisil çisil minik damlalar halinde yağdığı zamanlarda Seyir Tepesi’nden bakıldığında muhteşem bir manzarayla karşı karşıya kalınıyor. Pandemi sebebiyle açılışı gerçekleşmeyen Dev Horoz Heykeli’nin manzarasını görmek isteyen vatandaş sabırsızlanıyor. Yazın sıcak havadan bunalıp serin bir yer arayışına giren vatandaş Seyir Tepesi’ne gidip buradan kimi zaman bardaktan boşalırcasına, kimi zaman da tufan olup yağan yağmuru muhteşem Denizli manzarası eşliğinde izlemek için sabırsızlanıyor.

 

ESKİ BELEDİYE BAŞKANINDAN SONRA, ÖRKİ BÜYÜK EMEK HARCADI

ESKİ BELEDİYE BAŞKANINDAN SONRA, ÖRKİ BÜYÜK EMEK HARCADI

İçerisinde şelale, El Sanatları, Kır Lokantası, Gençlik Vadisi, Sonsuzluk Bahçesi gibi etapları barından Dev Horoz heykelinin bulunduğu Kel Tepe’de Denizli’nin manzarası gözleri kamaştırıyor. Eski Pamukkale Belediye Başkanı’ndan sonra gelen Avni Örki, projede yapabildiği kadar revizyona gidip, bazı etapları iptal ettiklerini, 27 milyon lira tasarruf sağladıklarını açıklamıştı. Avni Örki’nin büyük emek harcadığı Dev horoz heykeli, kentin her yerinden rahatlıkla görülebiliyor. Heykel renkli ışıklandırma sistemiyle aydınlatıldığı için kapalı havalarda ve gece saatlerinde yine şehrin her tarafından görkemli bir şekilde görülebiliyor.

HER MEVSİM BİR BAŞKA GÜZEL

HER MEVSİM BİR BAŞKA GÜZEL

Her mevsim bir başka yağar yağmur, ilkbahar yağmurları ise başka güzeldir. Bereket saklar tanelerinde; sevgiyi, özlemi saklar, her tonda yeşile boyar dağları, ovaları, çayırları… Sonbahar yağmurlarıyla ıslandığımız şu günlerde Kel Tepe’nin eşsiz Denizli manzarası şehirden bakıldığında insanları adeta büyülüyor. Heykeltıraş Osman Atmaca tarafından yapımına başlanılan heykel ve kaidesi için toplam 26 ton demir kullanıldı. Vatandaş bütün tepkilere rağmen yapımının tamamlandığı Kel Tepe’deki dev horoz heykelini ve muhteşem manzarasını görmek için sabırsızlıkla bekliyor.

FATMA TEKEŞ- ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web