Denizli 16°C
25 Şubat 2020 - Salı

DESİAD YÖNETİMİNDEN HIZLI ÇIKIŞ

2019-02-27 13:48:38 |
Gökhan Karaıslı
DESİAD YÖNETİMİNDEN HIZLI ÇIKIŞ

Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD), kongre sonrası oluşan yeni yönetim kurulu üyelerini düzenlenen basın toplantısında tanıttı. Başkan Okan Konyalıoğlu, Çardak Havalimanında yaşanan taksi probleminin yanı sıra Denizlinin genel ekonomisi ve havlu bornoz sektöründe yaşanan tırmanmayı değerlendirdi.

Geçen haftalarda Genel Kurul Toplantısı yapan ve yeni yönetimini oluşturan Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği, yaptığı toplantı ile yönetim kurulunu tanıttı. DESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Okan Konyalıoğlu, toplantıda Çardak Havaalanı taksi problemine, bunun yanı sıra Aydın-Denizli Otoyol ihalesine ve Denizli ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Konyalıoğlu, Denizlili sanayicilerin ARGE çalışmalarına daha fazla önem vermesi ve yeni ürünler konusunda atılım yapması gerektiğinin de altını çizdi.

KONU AMACINDAN SAPTIRILDI

Çardak Havaalanında yaşanan taksi probleminin Denizli için kocaman bir ayıp olduğunu belirten Okan Konyalıoğlu, “Çok basit bir problem olumsuz bir şekilde gündeme oturdu. Biz bu konunun karşılığını DESİAD’da bulamadık. Ama yaşanan problem hepimizi etkiledi” dedi. Sanayicileri direkt olarak etkileyen ve ilgilendiren Aydın-Denizli Otoyol İhalesi konusunda değerlendirme yapan Konyalıoğlu, “Bu konu sanırım amacından saptırılıyor” diye konuştu.

GSMH’LA HER YIL 100 DOLAR GERİLEDİ

Geçmiş yıllara oranla Denizli’de kişi başına düşen Gayri Safi Milli Hasılanın her yıl 100 dolar gerilediğini, Denizli sanayicisinin dış kaynak miktarının 13 milyon dolardan 30 milyon dolara dayandığını söyleyen Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği Başkanı Okan Konyalıoğlu, artı ve eksi yaşanan ekonomik dalgalanmaların sanayicileri, garantör sermaye ayırmaya yönlendirdiğini, sanayici rutin giderlerinin yanında şimdi de iş yerini garanti edecek sermeyenin peşine düştüğünü dile getirdi. Diğer taraftan Konyalıoğlu daha önce ihracatçı il sıralamasında 7. olan Denizli’nin 9. sıraya gerilediğini de belirtti.

HAVLU- BORNOZ TAVAN YAPTI

Denizlili sanayicinin 30 yıl önce üretmeye başladığı bornoz ve havlu ile o dönemde tırmanışa geçtiğini dile getiren Okan Konyalıoğlu, “Sanayiciler olarak ARGE çalışmalarında daha fazla önem vermemiz ve teknolojiyi kullanıp yatırım yönümüzü ona göre belirlememiz gerekiyor. Dünyada 50 milyon radyo satışına 35 yılda ulaşılabilmiş, televizyonda bu rakama 17 yılda, kullandığımız sosyal medya uygulamalarına bakıldığında 50 milyon kullanıcı sayısına 7 yılda ulaşılmış. Bu bize gösteriyor ki, teknolojiye ayak uyduracak yatırımlar gerekiyor. Sanayicilerimizde bunu yapmalı” dedi.

YENİ YÖNETİM KADROSU

Genel kurul toplantısı ile yönetim kurulunu yenileyen DEGİAD’ın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Okan Konyalıoğlu, Başkan Yrd. İbrahim Şenel Başkan Yrd. İlker Başkaya, Sayman Şule Yılmaz, Genel Sekreter Ferruh Dalkılınç Üye : Sedat Erikoğlu Üye : Mustafa Korkut, Aydınlı Üye Ender Yörükoğlu, Üye Süreyya Çalışkan, Üye Bekir Serdar Mutlubaş, Üye Levent Çaputçu.

YASEMİN ORHAN


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web