Denizli 16°C
22 Kasım 2019 - Cuma

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

2019-07-12 09:33:32 |
Gökhan Karaıslı
DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) organize ettiği Ortaokul düzeyi ‘Gençler Kutlu Peygamberin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’nda Serinhisar ilçesinde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Serinhisar’da dereceye giren ilk üç öğrenciye ödülleri Müftü vekili Özgür Aslan ve AGD Serinhisar ilçe Temsilcisi Abdullah Tarım tarafından verildi. Yarışmada başarılı olan öğrencileri tebrik eden Müftü vekili Özgür Aslan, “Peygamber Efendimizin bütün insanlık için örnek olduğunu anlatarak onun hayatını hayatımıza tatbik etmeli onun gibi yaşamalıyız. Bu yarışmada emeği geçen dernek temsilcisi kardeşlerimize teşekkür ederim” dedi.

Serinhisar AGD Temsilcisi Abdullah Tarım ise , “Amacımız Peygamber efendimizin hayatını hayatına tatbik edecek gençler yetiştirmektir. Onun mücadelesini, İslam'ı insanlara nasıl aktardığını gençlere aktarmaktır. Rabbim bu gençleri vatanını, milletini seven, inancına sahip çıkan bir nesil olarak yetiştirmeyi nasip etsin. Hayatta en güzel şey, Allah ve Rasulü’nü bilmek ve Müslümanca düşünüp Müslümanca yaşamaktır. Siyer-i Nebi Yarışmamızda dereceye giren ve bu yarışmamıza katılan bütün gençlerimizi tebrik ediyoruz. Sevgili Peygamberimiz(sav)’in izinde bir ömür niyaz ediyoruz. diye konuştu.

Serinhisar ilçesinde derece yapan öğrenciler ve okulları; Atatürk Ortaokulu: Ramazan Efe Yılmaz, Atatürk Ortaokulu: Emine Karakılıç, Atatürk Ortaokulu: İclal Demirci

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web