Denizli 24°C
30 Mayıs 2020 - Cumartesi

Denizlili yazara büyük ilgi

2019-10-10 08:07:00 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
Denizlili yazara büyük ilgi

Denizlili Yazar Hasan Ali Toptaş, Merkezefendi Belediyesi’nin düzenlediği Kitap Günleri’nde okuyucularıyla bir araya geldi, kitaplarını imzaladı.

Merkezefendi Belediyesi’nin organize ettiği ve okuyucuların yazarlarla buluştuğu, kitaplarını imzalattığı Kitap Günleri’nde Denizlili Yazar Hasan Ali Toptaş rüzgarı esti. Saatlerce süren imza gününde Yazar Toptaş tüm okurlarıyla tek tek ilgilendi ve sohbet etti. İmza gününden önce Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi’nde söyleşiye katılan ünlü yazar Denizlili öğrencilerle bir araya geldi.

“TOPTAŞ’TAN MÜJDE”

Söyleşinin ardından konuşan Hasan Ali Toptaş, “Öğrencilerle bir araya gelmek beni çok etkiledi. Kendi memleketimin çocuklarının sorularını cevaplamak, onlarla konuşmak benim için çok özeldi. Sanki kendi kendime konuşmuş gibi oldum. Zaman kısıtlaması olmasaydı saatlerce sohbet etmek isterdim” dedi. Yazar Toptaş “Yeni kitap var mı” diye soran okurlarına müjde verdi. Toptaş adının sürpriz olmasını istediği yeni kitabının Kasım ayının başlarında çıkacağını açıkladı.

Uzun süren imza gününde Yazar Toptaş’la buluşmanın heyecanın yaşayacak olan okurlar duygu ve görüşlerini paylaştı:

Ömer Güneş

Ben Hasan Ali Toptaş’ı 2 yıl önce okumaya başladım. Lisedeki edebiyat öğretmenim sağ olsun o tanıştırdı ve ilk kitabı olan Kuşlar Yasına Gider’i vermişti. Yazarla onun sayesinde tanışma fırsatım oldu. Kendisi Denizlili, ben de Denizli’de okuduğum için kitaplarımı imzalatmak istedim. Kitaplarını çok beğendiğim Hasan Ali’yle buluşuyor olmak benim için çok özel bir durum oldu.

Fatma Sena Günal

Çok heyecanlıyım çünkü kendisinin kitaplarını severek okuyorum. Denizli’de Eğitim Fakültesi’nde okuyorum. Hocalarımızın da değer verdiği, tavsiye ettiği bir yazar. Kitaplarını önceden okumuş biri olarak beklemek beni heyecanlandırıyor. Kitaplarından sade Türkçe kullanmaya özen gösteriyor, okurken bunu hissedebiliyoruz. Sözlerindeki betimlemeler halkın içinden betimlemeler olduğu için kitabın akışını hızlandırıyor. Böylece okunması kolaylaşıyor.

İlknur Kıvrak

Hasan Ali Toptaş memleketimizin ve ülkemizin önemli bir yazarıdır. Toptaş’ın romanlarını okurken sanki o kelimelerin, cümlelerin üzerine binip koşturuyormuşçasına hayallere dalıyoruz. Çok bizden bir yazar. Akıcılığı çok güzel, betimlemeleri, tasvirleri muazzam. Roman okurken çok güzel bir kuru fasulye tarifi öğrendim, hatta bayıldım diyebilirim. Öğretmen olarak herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

Kamil Özyer

Hasan Ali Toptaş’ın romanlarını ailecek severek okuyoruz. Böyle özel bir yazarın bizim hemşehrimiz olması da bizlere gurur veriyor. Toptaş’ın çok güzel ve sade bir kalemi var. Onun kitaplarını okurken kendi adıma huzur bulduğumu hissediyorum. Kitaplarını hüzünlü buluyorum, biraz melankoliye kaçıyor, benim de hoşuma gidiyor. Kendisini çok seviyoruz, o yazdıkça biz okumaya devam edeceğiz.

Denizlili yazara büyük ilgi

Denizlili yazara büyük ilgi


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web