Denizli 38°C
23 Temmuz 2018 - Pazartesi

DENİZLİ’YE YENİ YAŞAM ALANI

2017-10-12 07:38:28 |
Haber Merkezi
DENİZLİ’YE YENİ YAŞAM ALANI

1972 yılında yapılan Denizli’nin en önemli iş merkezlerinden biri olan Özel İdare İşhanı yıkılıyor. Yılsonuna kadar kiracıların boşaltacağı işhanında Denizli’yi sembolize eden iki katlı binanın yanı sıra yaşam alanı yapılacak.

Özel İdare İşhanında kiracıların boşaltması için süre 31 Ekim’de doluyor. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yılın sonuna kadar müsamaha gösterileceği belirtildi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Özel İdare İşhanı Başkanı Mustafa Karababa, esnaflarla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile görüştüğünü belirterek, “Kiracıların iş yerlerini boşaltması için bu ayın sonunda resmi sözleşme bitiyor. Daha önce 2016 yılındaki görüşmemizde rica ederek binanın boşaltılması 2017 yılı sonuna kadar ertelenmesini istemiştik. Başkanımız da bunu kabul etmişti. Son görüşmemizde Zolan ile görüşmemizde bu yılın sonuna kadar müsamaha göstereceklerini söyledi. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Özel İdare İşhanının yıkılması sonrasında alanın akıbeti konusunda bilgiler veren Karababa, “Yıkım sonrasında 2 katlı küçük, Denizli’yi sembolize eden bina yapılacağını bizimle paylaştılar. Etrafı yeşil alan olacak. Burada bulunan Atatürk Müzesi, hamamında içinde bulunduğu yaşam alanı haline getirerek vatandaşların hizmetine sunmak olduğunu öğrendik. Atatürk Müzesinin ve Hamamı açığa çıkarmak amaçlanıyor” diye konuştu. Abdullah Gönültaş


Benzer Haberler
Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web