Denizli 27°C
19 Ekim 2018 - Cuma

DENİZLİ’YE 22,5 KATRİLYONLUK YATIRIM

2018-06-10 14:19:47 |
Haber Merkezi
DENİZLİ’YE 22,5 KATRİLYONLUK YATIRIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’ye 33.ziyaretini gerçekleştirdi. 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala gerçekleşen ziyarette Erdoğan, Denizli’ye 16 yılda 22,5 katrilyonluk yatırım yapıldığını açıkladı. Büyük ustalık dönemi için Denizlililerden icazet isteyen Erdoğan, şehir hastanesinden stadyuma kadar birçok proje konusunda müjdelerini sıraladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi Denizli’yi ziyaret etti. 2 ay önce partisinin İl Başkanlığının Genel Kurulu için Hasan Güngör Spor Salonunda Denizlililerle buluşan Erdoğan, 1 yıl içinde ikinci kez geldiği Denizli’de bu kez 29 Ekim Bulvarı üzerinde vatandaşlara hitap etti. Sıcak bir Pazar havasında gerçekleşen mitingde geride kalan 16 yıllık süreçte çıraklık, kalfalık ve ustalık dönemini geride bıraktığını ifade etti. Denizlililerden büyük ustalık için icazet isteyen Erdoğan, Vakit Denizli Vakti diyerek 16 yılda yapılan yatırımları ve yapılacak olan projeleri açıkladı. Denizlilileri Özay Gönlüm’ün Denizli sözleriyle selamlayan Erdoğan, ‘Ey benim gözümde tüten, göynümde biten, dadlı ezgili, ince sezgili Denizlim, üveyik gözlüm, sözü özlüm, eli tüfenkli, demir yürekli Denizlim’ diyerek mitingi dolduran vatandaşlara seslendi.

22,5 KATRİLYONLUK YATIRIM

Denizli’nin istikrarın, güvenin, kalkınmanın, geleceğe güvenle bakmanın değerini iyi bildiğini aktaran Erdoğan, 16 yılda Denizli’ye 22,5 katrilyon liralık yatırım yapıldığını açıkladı. Geride kalan süreçte 3 bin 377 derslik ve toplamda 5 bin 90 kişi kapasiteye sahip yurtların inşa edildiğini aktaran Cumhurbaşkanı, 2 bin 300 yataklı 3 yeni yurdun (2’si merkezde biri de Çivril’de olmak üzere) yapımına devam edildiğini söyledi.  

DENİZLİSPOR’U SÜPER LİGDE GÖRMEK İSTİYORUZ

Denizli’nin uzun süredir beklediği stadyumun yapılacağını da dile getiren Erdoğan, “Denizlispor’a yakışacak bir stat yapacağız. Eski stadyumun yerini ise Millet Bahçesi yapacağız. İngilizlerin Head Parkı varsa bizim de Millet Bahçemiz olacak. Biz stadyumu yapacağız ama bir isteğimiz var. O da Denizlispor’un yeniden Süper Lig’e yükselmesidir” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ YAKINDA BAŞLAYACAK

Sağlık yatırımlarından da bahseden Erdoğan, “16 yılda Denizli’ye 28 sağlık tesisi kazandırdık. Bunlardan 11’i hastane. Sağlık konusunda çağ atladık. Şimdi hayalimiz olan Şehir Hastanelerinin Denizli etabını tamamlamak. Hala proje ve ihale çalışmaları devam ediyor. Bin 50 yataklı Denizli Şehir Hastanesinin gereken süreçleri yakın zamanda tamamlanacak ve ilk kazma vurulacak” diye konuştu.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ 2’YE BÖLÜNECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pamukkale Üniversitesi konusunda da bir tasarrufumuz var. Üniversiteyi 2’ye bölerek iki tane Denizli üniversitesi oluşturmak istiyoruz. Bölünecek olan üniversiteyi de Honaz tarafına yapmak istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

KUZEYİ GÜNEYE BAĞLAYACAĞIZ

Ulaşım konusundaki yatırımlardan da bahseden Erdoğan, “Göreve ilk geldiğimizde 125 kilometrelik Aydın-Denizli yolunun hali içler acısıydı. Göreve geldiğimizde yapacağız dedik ve sözümüzü tuttuk. Denizli’de ulaşım konusunda çığır açtık. Şimdi Aydın-Denizli-Antalya otoyolu için çalışmalar başlayacak. Hızlı treni de Denizli’ye getireceğiz. 2023 hedeflerimiz içinde Denizli’ye hızlı tren de var. Bunun yanında Denizli’de yıl içerisinde 8 yol projesinde de ilk kazmalar vurulacak. Afyon-Denizli-Isparta-Burdur ve Ortaklar-Aydın-Denizli tren hattını TÜBİTAK’ın yaptığı yazılımla, yani yüzde yüz yerli-milli olarak modernize ediyoruz. Denizli-Acıpayam Yolunun, Denizli Çevre Yolunun ve yol üzerindeki Honaz Tüneli'nin yapımları sürüyor” diye konuştu.

ÜLKEMİZİ BUGÜNLERE GETİRMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞTIK

Erdoğan, "Ülkemizi ve Denizli'yi bugün bulunduğu seviyeye getirmek için hep birlikte çok çalıştık, çok emek verdik, çok ter döktük. Yeri geldi vesayetin, yeri geldi terör örgütlerinin, yeri geldi darbecilerin saldırılarına maruz kaldık. Bu bay Kemal'den, bay Muharrem'den terörle bir mücadele sözü duydunuz mu? Onların böyle bir derdi yok ki. Teröristlerin destekledikleriyle Ankara'dan İstanbul'a yürümediler mi? Dışarıdaki siyasette terörist başı olan zatı cezaevinde ziyaret eden bay Muharrem değil mi? 53 tane evladımızın, Kürt kardeşimizin Diyarbakır'da ölümüne neden olan bu değil mi? Bunu ziyaret ediyor. PKK ile bunlar iş birliği halinde değil mi? Zaten PKK bunların örgütü değil mi? Ama onu gidip Edirne'de cezaevinde ziyaret eden bay Muharrem hangi yüzle benim milletimin karşısına çıkıyor?" dedi.

GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ

"Onlara gereken dersi 24 Haziran'da vermeye hazır mıyız?" diye soran ve aldığı olumlu yanıt üzerine, "Allah razı olsun" karşılığını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin 16 yıldır Türkiye'ye sadece ve sadece hizmet getirdiğini belirtti. Erdoğan, "Biz eski dönemlerde olduğu gibi ülkemizi koalisyonlara, krizlere, kaoslara, belirsizliklere mahkum etmedik. Karşımıza çıkan sorunlar ne kadar büyük olursa olsun demokrasi yolundan, kalkınma hedeflerimizden, yatırımlarımızdan, projelerimizden asla taviz vermedik" değerlendirmesini yaptı.

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web