Denizli 9°C
05 Aralık 2019 - Perşembe

DENİZLİ TÜRKÜLERİYLE EĞLENDİLER

2019-08-08 06:05:34 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
DENİZLİ TÜRKÜLERİYLE EĞLENDİLER

Avrupa’da yaşayan Denizlililer ve kesin dönüş yapmış gurbetçiler, Çamlık’ta buluştu. Avrupa Denizlililer Derneği’nin öncülüğünde düzenlenen etkinlikte 21. yüzyılda Avrupa’da yetişen yeni nesillere Denizli Kültür mirası aktarıldı.

Avrupa Denizlililer Derneği öncülüğinde düzenlene etkinliğe, Belçika Denizlililer Derneği, Denizli Tutluca Derneği, Denizli Kültür Derneği Bielefeld ve Solingen Denizliler Derneği'nin üteleri de eşlik etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Denizli Cerrahi Hastanesi’nin destek verdiği etkinlikte piknik havasında yemekler yenip eğlenilirken Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçısı Sadi Cesuroğlu’nun ve Denizli’nin sevilen seslerinden Efe Güngör’ün türküleri geceye renk kattı.

Avrupa Denizlililer Derneği Başkanı Ali İnceören, ilkini geçen yıl Leverkusen’de düzenlenen ve bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri etkinliğini geleneksel hale gelerek, her yıl Denizli’de başka bir ilçede gerçekleşeceğini belirtti. 2015 Yılında kurulan derneklerinin amacının, Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimize gelenek görenek ve kültürümüzü unutturmamak, birlik ve beraberliklerini pekiştirmek ve dayanışma içinde yaşamlarını srdürebilmek amacıyla kurulduklarını ifade etti.

Gecede gurbetçileri yalnız bıakmayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Tanıtım Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı. “Böyle bir organizasyona eşlik etmekten dolayı mutluyum. Buradaki misafirlerimizi Çınar Meydanı’na geldiklernde Belediyemizdeki Kültür Dairesine de bekleriz. Denizlimiz ve kültürümüzle ilgili kitap, broşür ve CD’leri sizlere taktim etmekten memnuniyet duyarı. Iyi ki geldiniz. Iyi ki biraradayız” dedi.

Dernek Başkanı İnceören, etkinlikte desteklerinden ve organizasyonun sorunsuz tamamlanmasında büyük çabalarından dolayı Özel Cerrahi Hastanesi Halkla İlişkiler Müdiresi Çiğdem Oktay’a plaket sundu. Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Oktay, “Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak daha nice buluşmalarda birarada olmayı ümit ediyorum. Bugün 2.’si düzenlene bu etkinliğin sonsuza kadar sürmesini temenni ediyorum” dedi. Halil GÖREL

250’yi aşkın gurbetçinin katıldığı gecede türküler eşliğinde yöresel oyunları oynayan misafirler etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getiriken, böyle bir etkinliğe öncülük ettikleri için üyesi oldukları derneklere teşekkür ettiler.

DENİZLİ TÜRKÜLERİYLE EĞLENDİLER

DENİZLİ TÜRKÜLERİYLE EĞLENDİLER

DENİZLİ TÜRKÜLERİYLE EĞLENDİLER

DENİZLİ TÜRKÜLERİYLE EĞLENDİLER

DENİZLİ TÜRKÜLERİYLE EĞLENDİLER

DENİZLİ TÜRKÜLERİYLE EĞLENDİLER

DENİZLİ TÜRKÜLERİYLE EĞLENDİLER

DENİZLİ TÜRKÜLERİYLE EĞLENDİLER


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web