Denizli 16°C
02 Nisan 2020 - Perşembe

Denizli-Tavşanlı arası işbirliği

2019-10-10 13:30:32 |
Haber Merkezi
Denizli-Tavşanlı arası işbirliği

Denizli-Tavşanlı arası işbirliği

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, Denizli Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu ve Genel Sekreter Zeren Gerelioğlu tarafından ağırlandı. Denizli Sanayi Odası Meclis Başkanı Tosunoğlu, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

Denizli sanayisi ile ilgili bilgiler veren Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu, “Denizli’de lokomotif sektörümüz tekstil ancak son yıllarda ciddi bir çeşitlenme söz konusu. Türkiye’nin en büyüklerinden olan Er-Bakır’ın sayesinde kablo üreticilerimiz var.Katma değerli üretim yapan bu sanayicilerimiz ihracatımıza da ciddi oranda katkı sağlıyorlar. Mermer sektöründe de iddialı bir iliz. Türkiye’nin en geniş mermer ve traverten havzalarını ilimizde barındırıyoruz. Makine imalat sektörümüzde de Dünya markası olmuş şirketler çıkarmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Son olarak gıda sektörümüzde de uluslararası markalarımız var. Denizli’de üretilen şaraplarımız uluslararası ödüller alıyor; Denizi olmayan bir şehirden balık ihracatı yapıyoruz” dedi.

 

İŞ BİRLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhami Aydın, “Öncelikle ziyaret talebimizi kabul edip bizleri misafir ettiğiniz için Tavşanlı ve Odamız adına teşekkür ederim.Bizler aynı Coğrafyanın insanlarıyız,demografik yapısı,yaşam biçimi,örf, adet ve gelenekleriyle, aynı kültürü paylaştığımız Denizli’yitanımak istedik. Odalar arası iletişimi geliştirmek,iş dünyamızın entegrasyonunu sağlayarak,sektörel bazlı oluşacak olası iş birliğinin önümüzdeki sürece katkı vermesini arzu ediyor ve desteklerinizi bekliyoruz.Bu güzel ilimiz MÖ.250’li yıllarda Helenizim- döneminde kurulmuş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir ilimiz, dokumacılığa ilk olarak Romalılar döneminde başlanılmış;Selçuklular ve Osmanlılar döneminde gelişerek devam etmiştir.Günümüze gelindiğinde dokuma vetekstil sektörünün ülke ekonomisine kazandırdığı olumlu katkıyıda memnuniyetle görmekteyiz.Tarihten gelen ticari kültürün 21. yüzyılda yüksek sanayi kültürüne dönüşmesi; Denizli ilimizin sanayileşmede ilk 10 il arasında olmasıyla, takdir ve örnek alınması gereken bir durum yaratmıştır.Turizm çeşitliliğinde 5. sıradaki örnek konumunu koruyarak iki milyon turist sayısına ulaşan; sanayide ve ekonomide 3Milyar Dolar ihracatı ile milli gelire katkı veren Denizli’yi takdir ediyoruz.Kütahya ve Tavşanlı ise, tarihsel değerleri, yeraltı ve yerüstü zenginliği ile Marmara, İç Ege, İç Anadolu’ya komşuluk yapan; kuruluş ve kurtuluşun yaşandığı Osmanlı’nın kurulduğu, şehzadeler şehridir.Kamu yatırımlarının yoğun olduğu bir dönemin sonunda, Kütahya-Tavşanlı ve bölgemiz; şimdilerde sanayileşmede adımlarını atmaktadır. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web