Denizli 34°C
21 Temmuz 2019 - Pazar

Denizli Pilot İl Seçildi

2018-11-07 10:20:09 |
Gökhan Karaıslı
Denizli Pilot İl Seçildi

Denizli Pilot İl Seçildi

Özel İnsanlar Derneği’nin hazırladığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından desteklemeye değer görülen Engellerimi Aşmaya Hazırım Projesinin lansman toplantısı Denizli’de yapıldı. Denizli’nin pilot il olarak seçildiği projenin kısa sürede tüm Türkiye’de uygulanacağı ifade edildi.

 

Genel Merkezi Denizli’de olan Özel İnsanlar Derneği’nin İçişleri Bakanlığına sunduğu ve desteklenmeye değer görülen "Engellerimi Aşmaya Hazırım" projesinin lansman ve açılış toplantısı Merkezefendi Belediyesi’nin Engelsiz Yaşam Akademisi’nde yapıldı. Toplantıya AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Özel İnsanlar Derneği Genel Başkanı Aysun Tonel Karaaslan, başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda engelli katıldı.

 

PİLOT İL DENİZLİ

 

Özel İnsanlar Derneği Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Bakan Yardımcısı Mustafa Karapınar’ın sunumu gerçekleştirdiği lansman programında projenin özel insanlarımıza hayırlı olmasını temenni edildi. Açılış konuşmasını yapan Özel İnsanlar Derneği Genel Başkanı Aysun Tonel Karaaslan, projenin pilot ile olarak Denizli’den başlayacağını, kısa sürede yurt geneline yayılacağına olan inancını dile getirdi.

 

PROJENİN AMACI

 

Projenin içeriği hakkında da bilgiler veren Karaaslan, “Projemiz, yaşamlarına sonradan engelli olarak devam edecek ve Pamukkale Üniversitesi hastanesin de uzun dönem yatmakta olan 18-40 yaş arası hastalarımızı kapsamaktadır. Yaşamlarını sonradan engelli olarak devam edecek kardeşlerimize destek olmak amacıyla yola çıktığımız bu projemiz de engelleri ile yaşamlarını sürdürebilirliğine yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bunun yanında ailesine ve engelli kardeşimize engelli kanunlarını, yasalarını, haklarını anlatmak, psikolojik yönden destek olmak, engelli olduğunda kullanılacak cihazların kullanılmasında yardımcı olmak da projemiz kapsamındadır. Tüm bunlarının yanında engelli olmak hiçbir şey yapamamak değil bizlerin de sağlıklı insanlar gibi hayatta her konuda başarılı olabileceğimizi göstermek en temel düşüncemizdir” dedi.

 

HABER MERKEZİ

 

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web