Denizli 25°C
26 Mayıs 2020 - Salı

Denizli’de “Kitap Günleri” başladı

2019-10-05 07:17:20 |
Haber Merkezi
Denizli’de “Kitap Günleri” başladı

Merkezefendi Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı ve ilkini gerçekleştirdiği Kitap Günleri büyük bir katılımla başladı. Yazarların okuyucularıyla buluşacağı etkinlik 10 gün sürecek.

Denizli’de Kitap Günleri başladı.Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen, 120 yayın evinin ve 59 standın yer aldığı, 10 gün boyunca sürecek olan Kitap Günleri, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesiyle birlikte başladı. Açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mahir Akbaba, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Necdet Yılmaz, Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, il ve ilçe yöneticileri, Aydın Ilgaz ve Nilgün Ilgaz ile vatandaşlar katıldı.

“OKUMA ORANINI ARTTIRACAĞIZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, törende yaptığı konuşmada Merkezefendi İlçesini kültür ve sanatla buluşturmaya devam ettiklerini bu kapsamda etkinliklerden “Kitap Günleri”ni başlatmanın heyecanını belirtti. Başkan Doğan, “Çağın gereği olarak okuma ihtiyacımızı artık tabletlerden, bilgisayarlardan karşılıyoruz. Özellikle çocuklarımızda bu sıkıntıyı çok daha fazla yaşıyoruz. Böylece çocuklarımızdan başlayarak hayal dünyamız küçülüyor. Okuma oranımız maalesef giderek azalıyor. Merkezefendi’de ilkini gerçekleştirdiğimiz “Kitap Günleri” ile birlikte ilçemizde kitap okuma oranını artırmak istiyoruz. Sizlerin sevdiği yazarları ve şairleri buradaki imza günleri ve söyleşilerde sizlerle buluşturacağız” dedi.

AÇILIŞ SONRASI STANTLARI GEZDİLER

Kitap Günleri’ne katılan yazarlar arasında ünlü yazar Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz’ın konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından Başkan Doğan ve beraberindekileryayınevlerinin stantlarını gezdi. Tanıtım stantlarını gerçekleştiren birçok yayınevi sahibi, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a beğendiği yazarların kitaplarını hediye etti.

GÜNÜN İLK SÖYLEYİŞİ HIZLI OKUMA NEDİR?

Kitap Günlerinin açılışının ardından Merkezefendi Kültür Merkezi Petek Salonu’nda Uzman Türkolog Kezban Küçük tarafından “Hızlı Okuma Nedir?” konulu konferansı gerçekleşti. Konferans’a Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Çocuklarda küçük yaşta hızlı okumanın önemini vurgulayan Küçük, öncelikle hızlı okuma tekniklerinin çocuklara büyük rol model olan ebeveynlerin öğrenmesinin çok önemli olduğunu böylelikle çocuklarının küçük yaşlarda anlayarak hızlı nasıl okumaları gerektiğinin daha kolay bir şekilde öğrenebildiğini, bu şekilde üniversite sınavına giren gençlerin çok büyük başarılar elde ettiğini dikkat çekti. Oğuzhan YELGEN

 

Denizli’de “Kitap Günleri” başladı

Denizli’de “Kitap Günleri” başladı


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web