Denizli 31°C
20 Eylül 2020 - Pazar

Denizli’de Babacan istifası

2019-12-02 15:15:57 |
Haber Merkezi
Denizli’de Babacan istifası

Daha önce AK Parti, MHP’den istifa eden son olarak da siyasi hayatına devam ettiği Demokrat Parti (DP)’den de istifa kararını açıklayan Ahmet Yüksel, yeni bir parti kuracağı gündemde olan Ali Babacan ekibinde yer alacağını açıkladı.

Demokrat Parti Merkez Karar Komitesinde yer alan Ahmet Yüksel daha önce görev yaptığı partiler olan AKParti ve Milliyetçi Hareket Partisinde yaşamış olduğu problemlerden dolayı istifa etmişti. Demokrat Parti 1 Aralık’ta gerçekleştirdiği bin kişilik kapasitesi olan Ankara Barolar Birliği Kongre Merkezinde Genişletilmiş Temsilciler Meclisi Toplantısı’nda “Türkiye Demokrasiye Geçiyor” sloganıyla hareket ederek Türkiye’deki il ve ilçe başkanları davet edilmişti. Toplantıya katılan Demokrat Parti Merkez Karar Kurulu üyesi Ahmet Yüksel, bin kişilik kapasitesi olan bir salonda 7 bin kişinin davet edilmesi sonucu yaşadığı problemleri dün Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirdiği basın toplantısında aktardı. Organizasyona katılan birçok kişinin mağduriyet yaşadığından dolayı bu partinin Türkiye için artık bir gelecek vaat etmediğini kanaatine vardığını ifade eden Yüksel, Demokrat Parti Merkez Karar Kurulu ve diğer görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

“YENİ OLUŞUM BABACAN EKİBİ OLACAK”

Yeni oluşumla gerçekleşecek olan Ali Babacan’ın ekibine dâhil olduğunu dile getiren Yüksel, “Benimle birlikte Çivril İlçe Başkanı İlçe Yönetimi Kadrosuyla birlikte Çal İlçe Başkanı Lütfi Erol’da istifade etti. İstifalarını kendileri tekrar bir basın toplantısında açıklayacaklardır. Yeni oluşum olarak Babacan Ekibine dâhil oldum. Yeni bir siyasi oluşumun yeni bir kadronun oluşmasıyla birlikte tekrar bunu sizinle paylaşacağız” sözlerine ekledi.

Oğuzhan Yelgen

 

 

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web