Denizli 31°C
20 Eylül 2020 - Pazar
Denizli’de “Amatör Spor Haftası” başladı

Denizli’de “Amatör Spor Haftası” başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından hayata geçirilen 'Amatör Spor Haftası' Denizli’de çeşitli sportif etkinliklerle başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 7-14 Ekim tarihleri arasında her yıl ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası 81 ilde eş zamanlı başladı. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünce Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli Valiliği önünde başlayan yürüyüş, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda sona erdi.

“AMATÖR RUHU KAYBETMEYİN”

Amatör Spor Haftası etkinlikleri hakkında konuşan Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, sporda başarının amatör bir ruh ve profesyonel bir anlayışla mümkün olduğuna inandığını söyledi. Fedakarlık yapılmadan, emek verilmeden başarının kendiliğinden oluşmayacağını gençlere ifade eden İbanoğlu, sporculara “amatör ruhunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin” mesajı verdi. Denizli’de bulunan spor alanları ve modern spor tesislerine de vurgu yapan İbanoğlu, spora destek veren kurumlar başta olmak üzere Amatör Spor Kulüplerine ve Federasyona; spor kültürü almış bir nesil yetiştirmeyi amaç edindikleri için teşekkür etti.Gençlik ve Spor İl Müdürü İbanoğlu’nun konuşmasının ardından judo, güreş gibi spor gruplarının gösterileri sahne aldı.

HAFTA BOYUNCA AMATÖR RUH HİSSEDİLECEK

Etkinlikler kapsamında hafta boyunca sportif turnuvalar, bisiklet turu, panel, sağlıklı yaşam yürüyüşü gibi faaliyetler gerçekleşecek. Merkezefendi Belediyesi Selçukbey Spor Tesislerinde Basketbol ve Tenis Turnuvaları, ASKF tarafından Şirinköy Futbol Sahasında penaltı atışları, Akkonak Sahasında Futbol Turnuvası, Teraspark’ta Dart Turnuvası, PAÜ Spor Bilimleri Fakültesinde “Sporda Şiddet” paneli amatör spor haftası boyunca sporseverlerle buluşacak. Kubilay Y. GERBOĞA

 

 

 

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web