Denizli 16°C
04 Aralık 2020 - Cuma

“DENİZLİ BU SESE KULAK VERMELİ”

2020-10-23 12:27:54 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
 “DENİZLİ BU SESE KULAK VERMELİ”

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, Uyuşturucu kullanımıyla mücadele etmek amacıyla başlattıkları kampanyaya tüm Denizli halkının destek vermesini istedi.

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, Uyuşturucu kullanımıyla mücadele etmek amacıyla başlattıkları kampanyaya tüm Denizli halkının destek vermesini istedi.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC)  İlyas Haytan Basın Merkezinde basın toplantısı düzenleyen Başkan Aydınlı,  “Gençleri madde bağımlılığına kurban etmemek amacıyla “Denizli Yeni Bir Sayfa Açıyor” sloganıyla  bu kampanyayı başlattıklarını belirterek,  “Bugün bir deryada damla misali bizler Denizli gençliğinin uyuşturucu illetinden uzak tutmak adına bir farkındalık oluşturabilmek amacıyla buraya toplandık. Sivil toplum örgütü başkanlarımızla yaptığımız ortak görüşmeler neticesinde doğup büyüdüğümüz şehrimizi madde bağımlılığına kurban etmemek adına ‘’Denizli Yeni Bir Sayfa Açıyor’’ sloganıyla siz kıymetli basın mensupları aracılığıyla madde bağımlılığı ile mücadele noktasında hemşehrilerimize bir çağrıda bulunmak maksadıyla buraya toplanmış bulunmaktayız. Kıymetli Denizli halkı elbette ki bir kentin nabzını tutan o kentin yararına çalışmayı kendilerine görev bilmiş olan sivil toplum kuruluşları ve vakıflardır. Bizler şehrimizde son yıllarda artan madde bağımlılığı sorununun farkındayız geçmişte de farkındaydık. Ancak kamuoyu sayın iç işleri bakanımız Süleyman Soylu’nun şehrimizle ilgili yaptığı açıklamadan sonra madde bağımlılığı noktasında maalesef ilimizin kötü durumda olduğunun bir kez daha farkına vardı” dedi.

 “NE YAPILMALI?”

Uyuşturucu ile mücadelede yapılması gerekenleri de sıralayan Başkan Aydınlı şunları söyledi: “Buradan sizlerin aracılığıyla Denizli’de yaşayan yaşça bizden büyük ağabeylerimize ablalarımıza, amcalarımıza… seslenmek istiyorum. Eski istişare sohbet kültürümüze lütfen geri dönelim. Mahallelerimizde, parklarımızda gençlerimizi gördüğümüzde onlarla sohbet edelim. Onlara insan aklının ne denli önemli olduğunu anlatalım. Muhtarlarımız bu tarz faaliyetlere öncülük etsinler. Diyanet işleri başkanlığımız en azından Denizli özelinde hutbelerini bu konuya ayırsın, ilk kez camiyle tanışan çocuklarımıza pedagoglardan alınan tavsiyelerle bu konulara değinilsin, gençlik spor müdürlüğümüz gençlerimize spora Denizli de daha da bir şevkle davet etsin, gerekirse şehrin önde gelenleriyle her hafta bir bürokratımızla siyasimizle birlikte spor etkinlikleri düzenleyelim, sağlık kuruluşlarımız ve milli eğitim bakanlığımız bu konuda bilgilendirici faaliyetlerini daha da arttırsın. Bizlerin bugün burada bu kadar sivil toplum kuruluşuyla başlattığı bu organizasyon bir ilk olsun Denizli de madde bağımlılığı ile mücadele noktasında bir platform kurulsun. Pandemi nedeniyle maalesef AMATEM’in yatak kapasitesinin azaldığını biliyoruz bu konuda valiliğimiz ve sağlık müdürlüğümüz elbette ki gereken tedbiri alacaktır ancak bizler yine de dost acı söyler diyerek kurumlarımızı uyarma görevimizi yerine getirelim. Denizli ülkü ocakları olarak bizler yarından tezi yok bir imza kampanyası başlatıyoruz amacımız şehrimizin tamamını bu konu hakkında duyarlı hale getirmektir. Sokak röportajlarıyla kısa filmlerle madde bağımlığına karşı çok geniş kapsamlı bir faaliyetin içerisine giriyoruz. Büyükşehir belediyemizle görüşerek Şehrimiz bağımlılıkla mücadele ediyor konulu bir resim yarışması düzenlemeyi planlıyoruz. Ve bizler sonra olarak tüm şehrimizi madde bağımlılığıyla mücadele noktasında iş birliğinin içerisine sokabilirsek belirlenen gün ve saatte yeni bir sayfa açtığımızı göstermek adına çınar meydanında gençlerimizle birlikte elimizde beyaz bayraklar üstümüze beyaz kıyafetlerle şehrimizi uyuşturucu batağına sokmak isteyenlere karşı dik duruşumuzu göstermek adına toplanmak istiyoruz.  Biliyoruz ki yolumuz gerçekten uzun. Mücadele edeceğimiz birçok farklı alan var. Ama bugün bir milat olsun. Denizli halkının çabasıyla uyuşturucu illetine şehrimizde geçit vermeyelim yarınlarımız olan gençlerimizi madde bağımlılığına kurban etmeyelim.

Toplantıya, Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, TÜRKAV Şube Başkanı Ahmet Aykol ve  Türk Ocakları Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mitat Aydın da katılarak  kampanyaya destek verdiler. İsmail GÜREL


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web