Denizli 37°C
09 Temmuz 2020 - Perşembe

Denizli'de Zeytinyağı Hasadı Başladı

2019-12-03 16:31:49 |
Haber Merkezi
Denizli'de Zeytinyağı Hasadı Başladı

Denizli’de kasım ayı itibariyle başlanan zeytin hasadı, Fabrikalarda zeytinyağı olarak sıkılmaya başladı.

Yaklaşık 20 bin dekar arazide Gemlik cinsi 5 bin tona yakın zeytinin hasadı yapılan Denizli’de, zeytinlerin sıkma işlemi de yoğun olarak devam ediyor.

Gökçeören Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Zeytinyağı Fabrikası Başkanı Halil İbrahim Sağıt, 1 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında aralıksız 3 vardiya çalıştıklarını belirtti. Sağıt sözlerine şöyle devam etti: “Hasat zamanı Denizli ve Muğla’dan gelen zeytinlerden günde 60 tonkapasiteyle kasım ve aralık aylarında aralıksız çalışıyoruz. Zeytinyağının fiyatı 20 TL. Geçen senekiyle aynı.Kooperatifimizde sıkma makinamız çift filtreli. Zeytin işiyle uğraşanlar bunun anlamını iyi bilirler. Daha temiz, daha berrak zeytinyağının kalitesi de tadı da başka olur.Aralık sonuna kadar zeytin sıkmaya devam edeceğiz.”

2008 yılında tarımsal alanda hizmet veren Gökçeören Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, aynı zamanda yem satışı ve süt üretimine de katkı sağlıyor. Günlük 6-7 ton süt üretimi sağladıklarını ifade eden Sağıt, Kooperatif ortaklarıyla birlikte tarımsal ve hayvancılık alanında çiftçimize ve ülke ekonomisine faydalı olabilmek için çalışmalarımıza devam ettiklerini kaydetti.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web