Denizli 16°C
22 Kasım 2019 - Cuma

ÇOCUK İSTİSMARI MAVİ KURDELEYLE REDDEDİLDİ

2019-07-13 07:03:41 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ÇOCUK İSTİSMARI MAVİ  KURDELEYLE REDDEDİLDİ

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği’nin Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan Çocuk İstismarı ile mücadelede farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı "Çocuklar İçin Mavi Kurdele Tak" kampanyasına Denizli’de destek verdi. Hafta boyunca çeşitli kurumlara gerçekleştirilen ziyaretlerin yanı sıra çocuk istismarına dikkat çekmek için mavi kurdele dağıtıldı.

Çocuk susar, sen susma sözüyle her yıl temmuz ayının ikinci haftasında tekrarlanan Mavi Kurdele Kampanyası, UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan’ın ve Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan’ın ve geçen yıl Ağrı’da hayatını kaybeden Leyla’nın ailesini taziye ziyareti sonrasında çocuk ölümlerine, kayıplarına ve istismarına dikkat çekmek üzere başlatılan talep ve farkındalık niteliğindeki çağrı Denizli’de de ses getirdi. Bu kampanya ile Çocuk İstismarı ile Mücadele'de İhtisas Mahkemelerinin kurulması, suçlu takip sisteminin oluşturulması, istismarcıların tutuklu yargılanması, Çocuk Koruma Eğitiminin Milli Eğitim müfredatına eklenmesi, yargıda çocuğun üstün faydası ilkesinin etkili bir şekilde işlemesi hususları konusunda Tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de dikkat çekildi.

Hafta boyunca Denizli İl koordinatörü/Denizli Dört Mevsim Anaokulu Müdürü Emel Utku ve Ucim il ekibi kampanyaya tüm hızıyla destek verdiklerini, Denizli’ de çocuk istismarına karşı ses getirmesi  Qnb Finansbank çalışanları, Mutfaksever, Mori design, Paü Yabancı Diller Meslek Yüksek okulu gibi birçok kurumsal yerlere ziyaretler gerçekleştirerek Çocuk İstismarına dikkat çekildi.

MÜCADELENİN SİMGESİ SAADET ÖĞRETMEN OLDU

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği’nin yaptığı açıklamada, “İzmir’in Menderes ilçesinde 6 çocuğun okul müdürleri tarafından istismar edilmesine karşı verdiği hukuk savaşıyla Türkiye'nin Öğretmeni haline gelen Saadet Öğretmen, ülkenin genelinde var olan çocuk ölümleri, ihmal ve istismar olaylarına kayıtsız kalınamayacağını ve bunun artık bir vatan savunması olduğunu belirterek Yücel Ceylan ile birlikte UCIM çatısı altında binlerce insanı bir araya topladı. Ve bugün binlerce insan İSTİSMARA HAYIR diyerek ÇOCUKLAR İÇİN VERİLEN BU MÜCADELEYE destek olmaktadır. Mavi Kurdele Kampanyası da bu mücadelenin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Türkiye genelinde temsilcilikleri olan UCİM, eş zamanlı olarak tüm illerdeki gönüllüleriyle birlikte #CocuklaricinMaviKurdeleTak çağrısını yaptıkları etkinliklerle ses getirdi” dedi.

ÇOCUKLAR İÇİN MÜCADELE ET!

Mavi Kurdele” kampanyası ile tüm Türkiye’de “Çocuklar İçin Mücadele Et, mesajını yaymayı amaçladığını söyleyen UCİM yetkilileri ,”Çocuk istismarına karşı farkındalığın artması ve istismarla mücadelenin hız kazanması için Mavi Kurdele Farkındalık Haftası’nda kampanyamıza toplum her kesiminin desteklerini bekliyoruz. Sosyal medyadan da destek olabileceğiniz kampanyamıza sol bileğinize taktığınız mavi kurdelelerinizle çektiğiniz fotoğrafınızı #CocuklaricinMaviKurdeleTak etiketiyle paylaşarak sesimizin daha çok duyulmasını sağlayabilirsiniz” diye konuştu.

ÇOCUK İSTİSMARI MAVİ  KURDELEYLE REDDEDİLDİ

ÇOCUK İSTİSMARI MAVİ KURDELEYLE REDDEDİLDİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web