Denizli 28°C
21 Haziran 2018 - Perşembe

ÇITA’DAN ALTYAPIYA YATIRIM

2017-05-19 07:30:42 |
Haber Merkezi
ÇITA’DAN ALTYAPIYA YATIRIM

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde iki eleme grubunu geçtikten sonra elenen Yüksekçıta Basketbol, geleceğini garanti altına almak için altyapı atılımına başlıyor. Denizli’de birçok yaş grubunda şampiyon olan lacivert beyazlılar, 2 dönem halinde yapılacak çalışma ile geleceğin şampiyon takımı için şimdiden çalışma yapılacak.

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi sezonu tamamlayan Yüksekçıta Basketbol, geleceğin şampiyon takımını oluşturmak adına çalışmalara şimdiden başladı. Denizli’de U18 Ligi, U16, U14, Okul Lise A ve B grup şampiyonlukları elde eden, A takım ile iki eleme grubunu üçüncü bitirdikten sonra play-off’ta elenen lacivert beyazlılar, Basketbol Akademi adı altında Denizli’de yaşayan yetenekli basketbolcuları bir araya getirmeye hazırlanıyor. Okulların bitmesinin ardından iki dönemde yapılacak olan Akademi hazırlık dönemlerinde Potanın Horozları geleceğin şampiyon A takımı için 2004 ile 2011 arasında doğan genç yetenekleri deneyecek. Akademide ilk dönem 20 Temmuz’da ikinci dönem ise 31 Ağustos’ta başlayacak.

BAŞARIYI SÜREKLİ HALE GETİRMELİYİZ

Yüksekçıta Basketbol Baş Antrenörü Abbas Bakırcı, “Kulüp olarak bu yıl basketbolda kazandığımız başarılar gerçekten umut verici. Bir çok yaş grubunda şampiyon olduk. A takım da ilk kez katıldığı ligde iki eleme grubunu aşmaya başardı. Bu başarılar bizim göğsümüzü kabartıyor ama başarı sürekli olunca daha iyi. Biz bu sürekliliği sağlamak için bir adım atmak istedik ve altyapıyı kurmaya karar verdik. Okulumuzda çok yetenekli öğrencilerimiz var. Bunları ilimizde yer alan yetenekli sporcularla karma yapmak istedik. Halen A takım kadrosunda iki Denizlili sporcumuz var. Bu sayıyı arttırmayı hedefliyoruz.

Amacımız sürekli başarılı bir takım kurmak. İlk adımı bu şekilde atmak istiyoruz. İki kademeli bir program hazırladık. İlki 20 Temmuz’da ikincisi ise 31 Ağustos’ta. Bu dönemlerde onay verdiğimiz sporcuları altyapımıza alacağız. Geleceğin A takımını kurmak için ilk tohumu bu şekilde atmış olacağız” dedi. Gökhan Karaıslı


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web