Denizli 13°C
20 Nisan 2019 - Cumartesi

CHP’DEN OHAL EYLEMİ

2018-04-16 11:23:37 |
Gökhan Karaıslı
CHP’DEN OHAL EYLEMİ

Olağanüstü Hal Uygulaması’nın (OHAL) 7. kez uzatılması CHP’nin sert tepkisine yol açtı. CHP Genel Merkezi’nin ülke genelinde aldığı ortak eylem kararı tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de yapıldı. Bayremyeri Meydanı’nda buluşan “Hak, hukuk, adalet” sloganları atan CHP’liler oturma eylemi gerçekleştirdi.

Oturma eyleminde konuşan CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur açıklamasında, “Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında, “Evet” demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, “Hayır” demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır. 21 aydır süren OHAL ile ülkemizdeki baskı rejimi kurumsallaşmıştır. Demokrasiye ve hukuk sistemine yönelik bir saldırı halini alan OHAL rejimi, insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir.

 

Türkiye’yi tek tipe sokmak için sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara, meslek oda ve birliklerine yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir.Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara’daki Saraylıları uyarıyoruz. Bizler ohal değil demokrasi istiyoruz!” dedi. HABER MERKEZİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web