Denizli 17°C
03 Aralık 2020 - Perşembe

Çevre kirliliğine hapis cezası önerisi

2017-02-08 08:14:09 |
Haber Merkezi
Çevre kirliliğine hapis cezası önerisi

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak sosyal medya üzerinden paylaştığı Honaz Saklıgöl piknik alanının kirletilmesi konusunda vatandaşları uyardı. Vali Altıparmak piknik alanlarını kirletenlere yasak geleceğine dikkat çekerken bir vatandaşın hapis cezası önerisine de beğendi.

 

 

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak sosyal medya hesabından paylaştığı resimler ve yorumlar dikkat çekti. Tepki dolu mesajında Saklıgöl Piknik alanındaki kirliliği resimlerine “Bahar geliyor, çıkalım yine kırlara, övünelim (!) insanlığımızla, temizliğimizle, İmanımızla!..Saklıgöl Piknikalanı/Honaz” sözleri ile tepki gösteren Vali Altıparmak, konu hakkında caydırıcı cezalar verileceğini duyurdu.

KAMELARDAN İZLENECEK

Sosyal medya hesabından piknik alanlarının kirliliği ile ilgili olarak çevreyi kirletenlerin piknik alanına alınmayacağını belirten Vali Altıparmak “Kameralarla, çöpünü toplamayalar belirlenerek piknik alanlarına girişleri yasaklanacaktır. Bu da çözüm olmazsa alan insan girişine yasaklanacaktır” ifadeleri yer aldı.

HAPİS CEZASINI PAYLAŞTI

Konu hakkında vatandaşların yorumlarını ve önerilerini de sosyal medyadan takip eden Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak bir vatandaşın “Sayın valim, yasa ile düzenleyip çevreyi kirletenleri kısa bir zaman da olsa hapse atmalıyız. En caydırıcı ceza bu olur bence” sözünü de kendi sayfasında paylaştı. 

Bayram COŞKUN

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web