Denizli 12°C
23 Ocak 2020 - Perşembe

ÇELİK’TEN ELEŞTİRİLERE TEPKİ

2019-07-04 08:29:29 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ÇELİK’TEN ELEŞTİRİLERE TEPKİ

Bozkurt İlçesi’nin İnceler Mahallesinde bulunan PTT Acentesinin eleman yetersizliği nedeniyle haftada bir gün çalışmasına karar verildi. Zaten çok yoğun talep görmeyen sadece ayda bir emeklilerin maaş aldığı bir yer olması nedeniyle böyle bir karar alındığını belirten Birsen Çelik, bu karardan sonra kendisi ve belediye ile sosyal medyadan saldırılar ve karalamalar olduğunu belirtti.

Başkan Çelik yaptığı açıklamasında; “Bu uygulamayı siyasi olarak algılayıp, algı yaratmak isteyenler emellerine ulaşamayacaklardır. Şahsıma ve Belediyemize yapılan hakaretleri ve iftiraları yasal boyuta taşıyacağımızı bilmenizi isteriz” diye cevapladı. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “İnceler Mahallemizde bulunan PTT Acentesi, 28 Ağustos 2001 tarihinde İnceler Belediye Başkanlığı tarafından açıldı. Ancak, 2014 Yılında Büyükşehir yasasına göre, İnceler Belediyesi kapatılıp Bozkurt Belediyesine devroldu.  Daha sonra Bozkurt Belediyesi devreye girip, PTT kurumu ile görüşüldü. Bozkurt Belediyesi tarafından teminat bedeli ödenerek, İnceler halkını mağdur etmemek için hizmetine ara vermeden devam etmesi sağlandı.

Ancak; Belediyemiz ve İş-Kur arasında imzalanan TYP protokol gereği 20 işçimiz 30 Haziran 2019 tarihinde iş akdi sona erdi. Yaz dönemin gerek ilaçlama gerekse arazi yollarının açılması, bunun yanı sıra gündelik işlerin devamı için personel ihtiyacı sebebiyle, PTT Acentesinde görevli personelimiz saha çalışmalarında görevlendirilmiştir. Bu nedenle haftada bir gün, Perşembe günleri Acentenin çalışma hızına göre, vatandaşlarımıza herhangi bir mağduriyet oluşturmadan hizmetine devam etmesi kararı alındı. Bilindiği üzere, 2018 yılı Mayıs ayında İnceler mahallemizdeki vatandaşlarımızın banka işlerini kolaylaştırmak adına, ATM kurulmasına öncülük edilmiş, yer tahsisi de belediyemiz tarafından sağlanmıştır” dedi.

SİYASİ ALGILAR YARATMAYA ÇALIŞILIYOR

Çelik, Bana 31 Mart Yerel seçimlerinde sonra tekrar görev veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Her Mahallemiz Bozkurt İlçesinin bir evladı gibidir, hizmet konusunda hiçbir mahallemize ayrımcılık yapılmamakla birlikte, İnceler Mahalle halkımız da bizim için çok değerlidir. PTT Acentesi ile ilgili alınan bu karar, bazı kendini bilmezler tarafından siyasi algı oluşturmak istenmektedir. Sosyal medyadan gerek şahsıma, gerek Belediyemize hakaret içeren paylaşımlarda bulunmaktadır. Bizi kapımız bütün vatandaşlarımıza açıktır. Bunu halkımız çok iyi bilir ve bu oyunlara asla gelmez. Bu haddini bilmezlere de pabuç bırakmazlar. Paylaşımları yapanlarla ilgili hukuki işlemimizi başlatacağız. Bütün halkımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web