Denizli 13°C
17 Şubat 2020 - Pazartesi

ÇARŞI-PAZAR CANLANDI

2019-08-06 05:41:03 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ÇARŞI-PAZAR CANLANDI

Kurban Bayramına sayılı günler kala çarşı pazarda hareketlilik başladı. Vatandaşlar eksikliklerini gidermek için alışverişlerini şimdiden başladı.

Kurban Bayramı Öncesinde Eksikliklerini Gidermek İçin Çarşı Pazara inen vatandaşlar, bayramlık alışverişlerini yapmaya başladı. Kaleiçi Çarşısında Pazartesi Pazarının da olmasını fırsat bilen vatandaşlar Pazar alışverişlerini şimdiden yapıyor.

Çarşı ve pazarda durgun günler yaşayan esnaflar yaşanan harekelilikle birlikte yüzler gülmeye başladı. Bayram hareketliliğinin nefes aldıracağını dile getiren esnaflar “Bu tür özel günlerin olması esnaflarımız için önemli. Çarşımızda her zaman hareketlilik olmuyor. Vatandaşlarımız alışverişlerini şimdiden yapsınlar “diye konuştu.

Pazarcı esnafları hareketlilikten memnun olduğunu dile getirerek, pazarda fiyatların makul olduğunu söylediler. Pazarcı esnaflarından Enver Tercan, “Şu anda yaz dönemindeyiz. Pazar fiyatlarımız makul seviyelerde. Fiyat artışları beklemiyoruz.  Genelde bayram öncesi bazı ürünlerde bir yükselme görülüyordu. Bu bayram öncesinde yükselme beklemiyoruz. Vatandaşlarımız Pazar alışverişlerini rahatlıkla yapabilirler” diye konuştu.

ÇARŞI-PAZAR CANLANDI

ÇARŞI-PAZAR CANLANDI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web