Denizli 30°C
27 Mayıs 2018 - Pazar

ÇAMELİ’DE DOMATES HASADI

2017-07-17 11:44:06 |
Haber Merkezi
ÇAMELİ’DE DOMATES HASADI

Çameli'nin Bereketli Toprakları ve verimli arazi uygun iklim koşulları ile Çameli Ovası'nda Çameli Örtü altı seracılıkta Çameli Domatesi Hasat Mevsimi başladı.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Başkanlık görevine başladığı günden bu zamana kadar Çameli İlçesine sihri ve estetik dokunuşlar yaparak ilçeyi yeniden inşaa ederek diğer ilçelerle ile yarışır hale geldi. Turizm' Tarım, Eğitim alanlarda desteklerini esirgemeyen Başkan Arslan Çameli'nin verimli ovalarının boş kalmasını ve her metre karede yetişen bir ürün olması için çiftçilerle bir araya gelip her daim çiftçilere yanında olmaya ve toplantılar gerçekleştiriyor.

 

ÇAMELİ DOMATESİ DÜNYA PAZARINA AÇILIYOR

 

Başkan Arslan'ın örtü altı seracılık alanında destek verdiği çalışmalar meyvesini verdi İlçe'de yaklaşık 300 dönüm seralarda nisan ayında dikilen Domates fideleri temmuz ayında meyvesini vererek hasadına başlandı. Gecen sene ilk ihracat Arabistan'a gerçekleşirken bu sene farklı ülkelere ve yurt içine pazarlanması bekleniyor.

 

İLK HASADI BAŞKAN VE KAYMAKAM YAPTI

 

Başkan Arslan Tarım Danışmanlık Ofisimizdeki arkadaşlarımız ilçe'deki tüm seralarımızı tek tek inceleyip yerinde görüyor hastalıklarla son derece iyi mücadele ediyor bilgilendirme yapıp istişareler gerçekleştiriyorlar ve birçok çiftçi damla sulama metodunu uyguluyor. Bu da başarı oranını her geçen gün daha da artırıyor. Çameli Kaymakamı Onur Özaydın ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer'in serasında yetişen ilk ürünlerin hasadını yaparak hayırlı olsun Çameli Cevizi,Fasülyesi,Kirazından sonra Herkes Bundan sonra Çameli Domatesinin tadına bakacak dedi.İlçe'de 360 dönüm sera potansiyelini 5 yıl içinde 500 dekara çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, "Bizim için örtü altı sebzeciliği önemli, Antalya Kumluca ilçesinde yaklaşık 6 bin çalışan seracı hemşerilerimiz var bunların gerekli potansiyeli kurarak alım merkezini Çameli'de oluşturacağız.2016 Yılında Çameli Belediyesi ve Ziraat Odası tarafından organize edilen ve desteklenen örtü altı seracılıkta üretilen ilk ürün domatesin 24 tonu Suudi Arabistan'a ihraç ettik” dedi.

 

ÇAMELİ'DEN SUUDİ ARABİSTAN'A SERA DOMATESİ

 

Örtü Altı Sebze yetiştiriciliğinde üretilen domatesler Soğuk Hava Deposundan Suudi Arabistan'a tırlar ile gönderilmeye başlandı. Çameli Belediyesi ve Ziraat Odası tarafından organize edilen ve desteklenen örtü altı seracılıkta üretilen bu yılın 23 tonu Suudi Arabistan'a ihraç edildi. Bundan böyle hem Türk Umreci hem de Suudi Arabistan'a hacca gelen insanlar Çameli Domatesi yiyecek.İhracatımız ilçemize hayırlı olsun dedi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web