Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

ÇAL’DA TARSİM TOPLANTISI

2018-06-13 10:15:00 |
Gökhan Karaıslı
ÇAL’DA TARSİM TOPLANTISI

Kış aylarında havanın ılık geçmesi, yeterince yağış alınamaması sebebiyle artan kuraklık riskinin yanında Mayıs ayında il genelinde yaşanan dolu, fırtına yağmur ve sel afetleri tarım alanlarını ve ürünler olumsuz etkilenmesi nedeniyle TARSİM Çal’da toplantı düzenledi.

Çal İlçe Kaymakamı  Yusuf Durani Dinç, Manisa TARSİM Bölge Müdürü yetkilisi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüğü yetkililerinin de katılımıyla Çal ilçe Kültür Merkezi Konferans salonunda üreticilerimizin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Çal İlçe Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, yaşanan afetlerden dolayı geçmiş olsun dileklerinde bulunarak “Her zaman üreticilerimizin yanındayız. Günümüzde iklim değişikliklerinden dolayı kuraklık, sel, dolu gibi afetler çok sık yaşanmakta. Buna karşı alabileceğimiz en büyük tedbir ürünlerimizi sigorta yaptırmaktır. Zaman zaman sigorta ile ilgili sıkıntılar yaşansa da bunu konuşarak bilgilendirmeler yaparak aşabiliriz. Bugün de bunun için buradayız her türlü sorun ve şikâyetinizi TARSİM bölge müdürümüze aktarabilirsiniz. Hepimiz için yararlı bir toplantı olmasını diliyorum" dedi.

 

 

 Manisa Bölge Müdürü Müjdat Çubukçu;  “TARSİM' in işleyişi hakkında kısa bilgi vermiş daha sonra üreticilerden gelen tüm soruları cevaplamıştır. Toplantı boyunca özellikle bağ ve ayçiçeği alanlarında meydana gelen hasarlarla ilgili konular gündeme gelmiş, üreticilerimizin sigorta yaptırırken çok önemli bazı konulara dikkat etmedikleri, yaptırmış oldukları sigortanın kapsamını tam bilmedikleri, parsellerini Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt ederken hata yaptıkları, verim ve ürün bedeli hakkında sigorta acentesine yeterli bilgi vermedikleri belirlenmiş konuyla ilgili kendilerine detaylı bilgiler verilmiştir.TARSİM poliçesi hazırlanırken üreticinin üretim alanlarına hakim olarak doğru poliçe düzenlemesinin önemine  vurgu yapıldı. Ayrıca bazı sigorta eksperlerinin tutum ve davranışlarından şikâyetler dile getirilmiş bölge müdürü tarafından gereğinin yapılacağı kendilerine bildirilmiştir.”

Tüm üreticilerimize afetsiz, bereketli ve bol kazançlı günler dileriz” dedi. HABER MERKEZİ

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web