Denizli 15°C
19 Nisan 2019 - Cuma
ÇAL’DA FESTİVAL HEYECANI  ‘AKCAN’IN ADAYLIĞIYLA TAÇLANDI

22.’ncisi yapılan Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat festivali, önceki gün düzenlenen en iyi üzüm yetiştiricilerinin belirlendiği yarışmalar ve akabinde gerçekleştirilen ödül törenlerinin hemen ardından sahne alan Kubat konseriyle sona erdi. Birbirinden renkli görüntülerin ortaya çıktığı gece de açıklama yapan MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, “Mart ayı yerel seçimlerinde Çal’da adayımız Fethi Akcan’dır” dedi.

22.’ncisi yapılan Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat festivali, önceki gün düzenlenen en iyi üzüm yetiştiricilerinin belirlendiği yarışmalar ve akabinde gerçekleştirilen ödül törenlerinin hemen ardından sahne alan Kubat konseriyle sona erdi. Birbirinden renkli görüntülerin ortaya çıktığı gece de açıklama yapan MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, “Mart ayı yerel seçimlerinde Çal’da adayımız Fethi Akcan’dır” dedi.

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir coşkuyla başlayan 22. Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali birbirinden renkli etkinlik ve yarışmalarıyla son buldu.  Ege bölgesinin en önemli üzüm rezervi sayılan Çal’ı kalkındırmak ve geliştirmek amaçlı hazırlanan festivale hem ilçe içinden hem de ilçe dışından binlerce festival sever akın etti.  Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen festival programına Eski MHP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Çal belediye başkan yardımcıları, Belediye meclis üyeleri, MHP İlçe Başkanlarının yanı sıra Çal oda başkanları ve binlerce vatandaş katıldı. 7 Eylül Cuma akşamı başlayıp önceki gün son bulan festivalde konuşan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, amaçlarının üzüm cenneti olan Çal ilçesini kalkındırmak ve geliştirmek olduğunu bunu yaparken de üreticiye en büyük gayret ve desteği maddi ve manevi olarak sağladıklarını söyledi. Birlik ve beraberliğin böylesi günlerde daha büyük önem arz ettiğini dile getiren Akcan, çiftçinin ve emekçinin daime yanında olduklarını, bunun yanında festivale katılmak ilçe içi ve ilçe dışından gelen herkese büyük teşekkür ve minnet duyduklarını ifade etti.

 

EN İYİ ÜZÜM YETİŞTİRİCİLERİ BELLİ OLDU

 

Festivalin son günü ‘En İyi Üzüm Yetiştiricisi’ yarışması da düzenlendi. Çekirdeksiz Yaş Üzüm Yarışması’nda ilk 3’e Hüseyin Ünal, Cihan Gençtürk ve Kafittin Ünal girdi. Çekirdeksiz kuru üzüm yarışmasında ise, ilk 3’e Mehmet Arslanşahin, Emin Çetin ve Mehmet Şahinarslan’ın üzümü girdi. Çal Karası yaş üzüm yarışmasında; Aynur Karagönlü birinciliği elde ederken, Gülcan Turgut ikinci, Hamdi Tala ise üçüncü oldu. Çal Karası kuru üzüm yarışmasında İbrahim Felek, Ahmet Sarıdemir ve Veli Yardım dereceye girdi.

 

SERACILARA PLAKET VERİLDİ

 

Gece de Çal’da örtü altı seracılığı ilk başlatan 13 üreticiye de plaket takdim eden Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Tarım Kenti Çal Projesi kapsamında başlattığımız örtü altı seracılık seferberliğinde bize güvenen ve yatırım yapan üreticilerimize teşekkür ediyorum. Bize bu insanlar güvendi ve destek verdi. 13 aslan yürekli çiftçi belki de Çal’ın kaderini değiştirecek. Yarınlarda daha fazla seralar yapılacak ve Çal daha iyi gelir elde edecek” diye konuştu. Bunun yanı sıra Çal’da örtü altı seracılık projesinin ilk ayağında projeye büyük katkılarda bulunan işadamı Halil Öztürk ile Çal Belediyespor’a maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen Çallı işadamlarına da plaket verildi.

 

MHP İL BAŞKANI İLK BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

 

Festivali Eski MHP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın yanı sıra çok sayıda bürokrat, işadamı ve siyasetçi de ziyaret etti. MHP İl Başkana Cafer Birtürk, festivalin son günü, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için ilk başkan adaylarını açıkladı. Birtürk, “2014 yerel seçimlerini kazanıp, bu güne kadar iyi hizmetlerde bulunan ve Çal halkının gönlünde taht kuran Fethi Akcan, 31 Mart yerel seçimlerinde de Çal adayımızdır. Birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.

 

AKCAN’DAN ÇAL’A; “BİRLİKTE YÜRÜMEYE DEVAM”

Çal’da düzenlenen festivale katılan herkese teşekkür eden Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Gücümüzü, güçlerinden aldığımız Çal halkına çok teşekkür ediyorum. Bize yine yalnız bırakmadılar. Mensubu olduğum siyasi partinin de şimdiden şahsımı aday olarak açıklaması, benim için de sürpriz oldu. Onlara da teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse, Çal halkı ile birlikte yürümeye devam edeceğiz. Çal’ın kaderini değiştirecek olan ‘Tarım Kenti Çal’ projesinin üzerinde ısrarla duracağız ve bu projeyi geliştireceğiz. Her zaman söylüyorum; Çal’da yaşayan herkes aynı sokağın çocuklarıdır ve hiçbir siyasi ayrım yapmadan yürüyüşümüze devam edeceğiz. Asla ayrımcı, ayıran olmayacağız. Birlik ve beraberlikten hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz” diye konuştu. Yasemin ORHAN

 

 

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web