Denizli 19°C
30 Mart 2020 - Pazartesi
Çakıroğlu’nun ismi Pamukkale’de yaşatılacak

Çakıroğlu’nun ismi Pamukkale’de yaşatılacak

Pamukkale Belediyesi, 2015 yılında şehit edilen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Ege Üniversitesi temsilcisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini ölümsüzleştirdi. Çakıroğlu’nun ismi Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan parka verilirken düzenlenen törende konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Fırat Yılmaz Çakıroğlu tarih okurken tarih yazdı” dedi.

Pamukkale Belediye Meclisi’nin Şubat ayı oturumunda 2015 yılının 20 Şubat tarihinde İzmir Ege Üniversitesi’nde PKK terör örgütünce gerçekleşen bıçaklı saldırıda şehit edilen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Ege Üniversitesi temsilcisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin, Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan parka verilmesi karara bağlanmıştı. Ölümünün 5. yıl dönümünde Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen isim verme törenine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Cafer Birtürk, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Murat Aydınlı, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, İlçe Belediye Başkanları, Pamukkale mahalle muhtarları, çok sayıda ülkü ocakları üyesi ve vatandaşlar katıldı.

“ÖLÜMÜNÜN 5. YILINDA PAMUKKALE’DE ADI YAŞATILIYOR”

Törende açılış konuşmasını yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehit edilişinin 5. Yıl dönümünde parka isminin verilmesinin anlamının büyük olduğunu ifade etti. Başkan Örki, “Türkiye’yi bölmeye, parçalamaya ve yok etmeye çalışıyorlar. Ancak bu çalışmalar beyhude. Bizler birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece kimse bizi bölüp parçalayamaz. Çünkü bu ülkede civan gibi gençlerimiz var. Canını, kanını seve seve vermeye hazır yiğitlerimiz var” dedi.

HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ise Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun son ülkücü şehit olduğunun altını çizerek, “Pamukkale Belediye Meclisi’nden geçen kararla Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı bu parkta ölümsüzleşmiş oldu. Bu yiğidimizin şehadetinin 5. yılında adının ölümsüzleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber Merkezi

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web