Denizli 23°C
23 Nisan 2019 - Salı

BULDAN’A 2 ADET ENGELLİ ÇOCUK PARKI

2018-04-25 11:46:58 |
Gökhan Karaıslı
BULDAN’A 2 ADET ENGELLİ ÇOCUK PARKI

Denizli Rotaract Kulübü ile Buldan Belediyesi arasında imzalanan protokolle, Buldan’da mevcut iki çocuk parkı engelli çocukların da yararlanabileceği hale dönüştürülecek.

Buldan Belediyesi ve Denizli Rotaract Kulübü tarafından ortaklaşa belirlenen Buldan Yeni Mahalle Toplu Konutlar bölgesinde bulunan Mustafa Kemal Parkı içindeki çocuk parkı ve Gölbaşı mahallesindeki Ülküler Parkı içindeki çocuk parkı engelli çocukların da kullanabileceği çocuk oyun grupları ile donatılacak.  Protokol imza töreninde konuşan Denizli Rotaract Kulübü Başkanı Özge Özer Gül, çocukların geleceğin güvencesi, yaşama sevincidir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmenin bir insanlık görevi olduğunu belirterek şunları söyledi: “Her çocuğun eşit şartlara sahip olmadığını biliyoruz. Ama bazı şeyleri sağlamak bizim elimizdeyken neden yapmayalım? Bugüne kadar topluma yararlı birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan kulübümüz bu sene engelleri kaldırmaya hazırlanıyor. Engelli çocuklarımız da engelli olmayan çocuklarımızla birlikte parklarda oyun oynamalı, arkadaşlarıyla eğlenmeli ki bu engelin dostluğa engel olmadığını bilsin. Engelli olmayan çocuğumuz da onların toplumun birer parçası olduğunu, kendinden farkı olmadığını görsün, duyarlılık kazansın. Engelli çocuklarımızın sosyalleşmesi ve psikolojik sağlığı açısından engeli olmayan çocuklarla beraber aynı parkta oynamalarının daha yararlı olacağı ile ilgili konusunda uzman psikologlardan görüş aldık. Bu kapsamda Buldan’da bulunan mevcut iki çocuk parkını engelli çocuklarımızın da kullanabileceği hale dönüştürmek istiyoruz. Bize yardımcı olduğu için Buldan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Gülbay’a çok teşekkür ederiz.”

Buldan Belediye Başkanı da Denizli Rotaract Kulübü Başkanı Özge Özel Gül ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarına teşekkür ederek, çok güzel ve çok anlamlı bir projeye Buldan Belediyesi olarak destek vermemelerinin mümkün olmadığını, bilhassa böylesine anlamlı bir girişimden dolayı gurur duyduklarını söyledi. Başkan Gülbay Buldanlı engelli çocuklar adına da ayrıca teşekkür etti. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web