Denizli 21°C
21 Ekim 2020 - Çarşamba

BU DÖNEMDE DE KRİZİ FIRSATA ÇEVİRENLER VAR

2020-09-24 05:46:32 |
Kubilay Yalçın GERBOĞA
BU DÖNEMDE DE KRİZİ FIRSATA ÇEVİRENLER VAR

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ederken vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları öneriliyor. Bu dönem de halı yıkamak için evlerin kapısını çalan halı yıkamacılar pandemiyi fırsata çevirerek vatandaşı dolandırıyor.

Denizli Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği, halı yıkama bahanesiyle herhangi bir vergi dairesine ya da odaya mensup olmayan şahısların, vatandaşı dolandırdığını belirtti.

KİŞİSEL TEMİZLİK KADAR EV TEMİZLİĞİ DE ÖNEMLİ

Bütün dünyanın zorlu bir süreçten geçtiği ve virüsün pik seviyeye ulaştığı bu günlerde vatandaş dışarı çıkamadığı için evde kalıyor. Bu süreçte kişisel bakımın yanı sıra ev temizliğine ve ev bakımına da özen gösterilmesi gerekiyor. Bilinçli vatandaş evinde hijyenik bir ortam sağlamak için, evdeki halıları halı yıkamacılara teslim ediyor. Yetkililer pandemi döneminde olası koronavirüsün bulaşmaması için tedbirler almaya devam ediyor. Uzmanlar kişisel bakım kadar ev temizliğinin de önemine vurgu yapıyorlar. Uzmanlara göre ev temizliği denilince akla gelen en önemli eşyalardan biri olan halıların temizliği de bu günlerde önem kazanıyor. Bakteri ve mikrobu en çok barındıran yerlerden biri olan halıların periyodik olarak temizlenmesi gerekiyor.

“HALILARI GÜVENLİ ELLERE TESLİM ETMELİYİZ”

Pandemi sürecinde halı yıkama ile alakası olmayan şahıslar magnet, broşür, internet reklamı gibi yanıltıcı reklamlar ile evlerden halı toplayarak herhangi bir vergi dairesi veya odaya kaydı olmamasına rağmen kaçak ve usulsüz bir şekilde gayri resmi yollarla pandemiyi fırsata çevirme çabasına giriyorlar. Denizli Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği, “Müşterilerimizin bu tür şahıslara halılarını vermemeleri gerektiğini öneriyoruz” dedi.

FATMA TEKEŞ- ÖZEL HABER

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web