Denizli 37°C
09 Temmuz 2020 - Perşembe

“Bu Bacaklar Çalışacak Arkadaş!”

2019-12-03 15:15:46 |
Haber Merkezi
 “Bu Bacaklar Çalışacak Arkadaş!”

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü tarafından düzenlenen “Engelsiz Yaşam” paneline katılan Sporcu Alper Patır, engelli olduktan sonra “Bu Bacaklar Çalışacak Arkadaş!” sloganıyla başladığı mücadelesinde yaşama azmi ve başarılarıyla tüm katılımcılara örnek oldu.

Spor Bilimleri Konferans Salonunda düzenlenen Engelsiz Yaşam isimli panele Engelli Sporcular Alper Patır, Servet Oğuzhan Diker, Ramazan Altuğ ve Otizmin Sesi Spor Kulübü Antrenörü Koray Karlıdağ konuşmacı olarak katılırken panelin moderatörlüğünü Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Uğur Sönmezoğlu Gerçekleştirdi.

Panele, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ahmet Alptekin, Dr. Öğr. Üyesi Berna Ramanlı ile öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Panelin moderatörlüğünü gerçekleştiren Doç. Dr. Uğur Sönmezoğlu, davetlerini kırmayıp panele konuşmacı olarak katılan sporcu ve antrenörlere teşekkürlerini sunarken bu panel ile engelleri aşmada sporun rolünü sporculardan dinleyeceklerini belirtti.

Panelin konuşmacılarından ekstrem sporlar tutkunu olan Sporcu Alper Patır, Spor Bilimleri Fakültesinden mezun olduktan sonra sporun birçok dalıyla ilgilendiğini, yurtdışında yaşadığı bir kaza sonucu engelli olduğunu söyledi. Zorlu ameliyat ve tedavi sürecini anlatarak devam ettiği konuşmasında Patır, şu an yürümenin ne olduğunu tekrar öğrenmeye çalıştığını ve 2,5 yıldır “Bu Bacaklar Çalışacak Arkadaş” sloganı ile sadece fiziksel değil, zihinsel engelleri de ortadan kaldırmaya çalıştığını belirtti.

HABER MERKEZİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web