Denizli 19°C
15 Kasım 2019 - Cuma

BOYADA TEK TATAROĞLU TİCARET

2019-05-16 10:12:53 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
BOYADA TEK TATAROĞLU TİCARET

Denizli, boya pazarındaki perakende bayiler içinde bölge birincisi olma özelliğini taşıyan Tataroğlu Ticaret, yıllara meydan okuyan tecrübesi ve kalitesiyle sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

39 yıldır Merkezefendi İlçesi 2. Sanayi Sitesi Mahallesi 132. Sokak numara 22’de; perakende olarak oto boyası ve inşaat boyası satışı yapan Tataroğlu Ticaret, dürüst ve disiplinli iş ahlakı sayesinde sektöründe kalıcılığı yakaladı.  Merkezefendi İlçesinde 2. Sanayi Sitesi ve Kazım Kaynak Caddesi olmak üzere toplamda iki şubesi olan Tataroğlu Ticaret, toplamda 7 eleman çalıştırıyor. Boya sektöründe 1980 yolundan bu yana hizmet veren Tataroğlu Ticaret’in varislerinden Abdullah Tatar sektöre nasıl giriş yaptıklarının hikayesini anlatarak, “Babam Mehmet Tatar 1958 yılında İstanbul’da oto boyacılığı mesleğini öğrenip Denizli’ye geri dönüyor ve oto boyacı esnafı olarak işe başlıyor. 1980 yılında 2. Sanayi Sitesi’ndeki bu iş yerini açıyor ve babam artık oto boyacılıktan satışa terfi ediyor. 2000’ e gelene kadar bu düzen sürdü ve ardından biz işi devraldık. Ben kardeşim ve halamın oğlu olan bugünün Özçelik Boya’sı sahipleri; Osman, Aslan ve Şükrü Özçelik’lerle babam bizi ortak yaptı. İşlerimiz çok şükür ki hep iyiydi. Balık Halinin oradaki Himmetli İşhanı bizimdir. Yine aynı İşhanın en alt katında kasabın yanında Özçelik boya var. Onlar işi büyüttüler ve toptancı oldular biz perakende satışında kaldık mütevazi bir şekilde” dedi.

 

Tataroğlu Ticaret inşaat sektöründe öncü boya perakendecisi olarak deneyimli ustaları ve kaliteli esnaf anlayışıyla hem 2. Sanayi Sitesi’nde hem de Kazım Kaynak Caddesinde uzun yollar hizmet vermeye devam edecek.

 

OTO BOYACILIKTAN,

İNŞAAT BOYACILIĞINA GEÇTİK

 

2009 yılında Merkezefendi İlçesi Kazım Kaynak Caddesi’ne açtıkları dükkanla oto boyacılıktan inşaat boyacılığına geçiş yaptıklarını dile getirenTatar, “ Sektörde inşaat boyacılığı çok iyi durumda.. Oto boya işine devam etseydik bugün belkide bu kadar ilerleyemezdik. Kazım Kaynak Caddesi’ne açtığımız ikinci dükkanla bizde oto boyacılıktan, inşaat boyacılığına geçiş yaptık. Çünkü oto boyacılık yoğun tecrübe isteyen ve getirisi az olan bir alan fakat inşaat sektöründe geniş yelpaze ve boyanın kullanımalanın genişliği bizi bu kısma geçiş yapmaya itti” diye konuştu.

 

EMEĞİ GÖZETTİK,

 İŞİMİZİ HAKKIYLA YAPTIK

 

39 yıldır Tataroğlu Ticaret olarak boya sektöründe kalıcı olmanın sırını açıklayan Tatar, “ Boyacılık bizde baba mesleğiydi. İşimize dört elle sarıldık, doğru olduk, dürüst olduk ve kimsenin hakkını gasp etmedik. Çalışan ustalarımız en az 25 yıllık 40 yıllık değerler. İki şubemizde toplam 7 kişi bu işe emek veriyoruz. Eğer siz bir işte iyiyseniz ve bir de işi disiplinli bir şekilde götüren mesai arkadaşlarınız varsa sizi kimse tutamaz. Bugün onlarca boya markası tarih olduysa ve biz hala ayaktaysa sırrı sadece böyle bir şeydir” ifadelerini kullandı. Yasemin ORHAN-ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web