Denizli 37°C
09 Temmuz 2020 - Perşembe

BİRBİRİMİZDEN BAŞKA HİÇ KİMSEMİZ YOK!

2020-06-29 11:37:31 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
BİRBİRİMİZDEN BAŞKA HİÇ KİMSEMİZ YOK!

BİRBİRİMİZDEN BAŞKA HİÇ KİMSEMİZ YOK!

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan Türkiye’nin gündemine oturan çoklu Baro sistemiyle ilgili açıklama yaptı. İlhan açıklamasında “Cumhuriyetten, hukuk devletinden ve birbirimizden başka hiç kimsemiz yok” diyerek mücadele çağrısında bulundu.

 

Denizli Barosu Başkanı Türkiye’nin dört bir tarafından çoklu Baro sistemine karşı, Ankara’ya yapılan yürüyüş sonrası konuyla ilgili ilk açıklamasını yaptı. Ankara’da polis müdahalesi ve yaşanan bir çok gelişmenin ardından açıklama yapan Baro Başkanı İlhan açıklamasının bu ülke üzerinde yaşayan, hukuk devletine ve insan onuruna inanan herkese tarihi bir çağrı olduğunu vurguladı.

 

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan açıklamasında; “Bu ülke üzerinde yaşayan, hukuk devletine ve insan onuruna inanan her vatandaşa tarihi bir çağrıdır. Yaşımıza, güneşe, yağmura ve virüse rağmen ülkemizin dört bir yanından Ankara’ya yürümemizin ve başkentimizin girişinde tarafımıza uygulanan insanlık dışı muameleye rağmen direnmemizin ve kararlı duruşumuzun nedeni; Baroların yapılarının değiştirilmesi adı altında parçalanma, niteliksizleştirme ve susturulma tehdidine karşı bir tepki ama aslında bu tehdidin vatandaşın sesinin kesilmesi, temel hak ve özgürlüklerinin sınırlandırılması karşısında savunmasız bırakılması anlamına gelmesinedir. Baroların bölünmesi, parçalanması, bağımsız savunma yerine siyasete ya da başka ortaklaşmalara dayalı, sesi kısık, cübbesi düğmeli topluluklar yaratacaktır.

 

Cumhuriyet’in ve elbette yargının vazgeçilmez kurumları olan barolar da “çoklu baro” kisvesi altında yıkıldığında, bu ülke üzerinde yaşayan ve adalete ihtiyaç duyan istisnasız herkes artık sessiz ve kimsesiz kalacaktır. Bizler, aşağıda isimleri yazılı barolar olarak, meslek değerlerimizden vazgeçmeyeceğimizi; meslek örgütümüzün içi boş, sesi kısık, cübbesi düğmeli topluluklara indirgenmesine izin vermeyeceğimizi tarih önünde tüm Türkiye’ye saygı ve büyük bir kararlılıkla arz eder, herkesi seslerinin kısılmasını amaçlayan her türlü tahakküme karşı mücadelemize destek vermeye davet ederiz” denildi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web