Denizli 15°C
12 Aralık 2019 - Perşembe

BİR OLAY İKİ İDDİA

2019-08-15 11:14:06 |
Gökhan Karaıslı
BİR OLAY İKİ İDDİA

Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte Fethiye’de olaya karıştı. İlçede gündem olan olay için Denizlispor cephesi polisi, Fethiye cephesi ise Çetin ve ailesini suçladı. Gece saatlerine kadar süren olayların ardından her iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu. Hastanede tedavi altına alınan Çetin’in yüzündeki darp izleri ise dikkatlerden kaçmadı.

Süper Lig’in açılış maçında Galatasaray’ı konuk edecek olan Yukatel Denizlispor’da Başkan Ali Çetin ailesi ve arkadaşlarıyla kısa bir tatile gittiği Fethiye’de olaya karıştı. Fethiye Balık Halinde başlayan olay önce hastaneye ardından da İlçe Emniyet Müdürlüğüne taşındı. Muğla basını haberi Başkan Çetin ve ekibinin rezervasyonu olan bir masaya oturmaya çalıştığı, bu sırada garsonların uyarısına rağmen Çetin ve arkadaşlarının masada kalmaya ısrar etmesi ve ardından yaşanan gelişmelerle verdi.

KAYNAKLARA DAYANDIRILDI

Görüntülerin yer aldığı haberde Çetin’in alkollü olduğu önce balık halindeki esnafla, ardından polisle ve son olarak da sağlık kontrolüne götürüldüğü Fethiye Devlet Hastanesinde görevlilerle tartıştığı iddia edildi. Kaynaklara dayandırılan haberde Çetin’in küfür ettiği, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü ile tartıştığı da iddia edildi. Yine iddialar arasında Çetin’in gece saatlerinde sorgusunun ardından savcılık tarafından serbest bırakılması yer aldı.

DENİZLİSPOR’DAN AÇIKLAMA

Yaşanan olayların ardından Denizlispor Kulübünden de açıklama yapıldı. Gece saatlerinde yapılan açıklamada olayın farklı boyutlarına dikkat çekildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Asıl arbedeyi yaratan polisler, Ali Çetin, arkadaşları ve ailesinin üzerine önce biber gazı sıktılar. Ali Çetin; "Ben kulüp başkanıyım yarından sonra maçım var, bakanlar ve çok sayıda bürokrat bu maça katılacak" demesine rağmen emniyet güçleri daha ağır bir şekilde davranmaya başladılar ve ağza alınmayacak ifadeler kullanarak, "Senin kulübünün de, bakanının da cumhurbaşkanının da" diyerek Ali Çetin ve ailesine, Cumhurbaşkanına küfür ve hakaret ettiler. Ali Çetin ve yanında bulunanları darp ettiler. Resmi işlemler geç saatlere kadar hastane ve emniyet müdürlüğünde devam etti. Başkan Ali Çetin ve ailesi olaya müdahil olan polislerden şikâyetçi oldu. Kulüp başkanı Ali Çetin ve ailesinin telefonlarına da el koyan emniyet güçleri telefonlardan çekilen görüntüleri de silmeye çalıştılar.”

ASIL HAKARET EDEN FETHİYE POLİSİ

Olayın ardından açıklama yapan Ali Çetin, “Asıl hakaret ve küfürleri edenlerin emniyet güçleri olmasına rağmen Fethiye basınında gündem yaratmaya çalışılarak tersi olmuş gibi beyanlar vermişlerdir ancak tüm ifadeler verildi ve olaya müdahil olan polis memurlarından şikayetçi oldum. Zaten kamera kayıtları da var. Olayın ne olduğu orada da bellidir” dedi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web