Denizli 20°C
27 Mayıs 2020 - Çarşamba

Bilim ve Sanat Merkezinden Anlamlı Resim Sergisi

2019-11-09 11:24:59 |
Haber Merkezi
Bilim ve Sanat Merkezinden Anlamlı Resim Sergisi

Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezinde 60 öğrencinin hazırladığı 85 eserden oluşan “Çocuk İşçiler” temalı resim sergisi Turan Bahadır Sergi Salonunda görücüye çıktı.

Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerin yapmış olduğu “Çocuk İşçiler” temalı resim sergisi Turan Bahadır Sergi salonunda ilk sergi açılışını gerçekleştirdi. Açılışa, Özel Eğitim Şube Müdürü İzzet Aydın, öğrenciler ve veliler katıldı. Yaklaşık 60 öğrencinin yapmış olduğu 85 eserden oluşan sergi resim öğretmenleri Altan Karabulut ve Meryem Temel’in danışmanlığında 2018/2019 Eğitim-Öğretim yılında yapılan çalışmalar yer aldı. Nezihe - Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerin yapmış olduğu serginin teması Denizli’nin kültürel değerlerinin anlatıldığı aynı zamanda Dünyanın acımasızlığı olan çocuk işçilerin konu edindiği resimlere yer verildi. Öğrencilerin ortaya çıkardığı resimlerde teknik farklılıkların yanı sıra akrilik, tual, yağlıboya, köpük ve pastel gibi araçlarla eserlerini ortaya koydular. Sergiye gelen herkes yapmış oldukları çalışmalardan dolayı öğrencileri tebrik etti.

ÇOCUKLARIN NE ZORLUK ÇEKTİKLERİ YANSITILDI

Dünya genelinde yaşanan çocukların yaşamış olduğu zorlukların göstermek amacıyla bu sergiyi yapmaya karar verdiğini dile getiren resim öğretmeni Altan Karabulut, “İlkokul 2. Sınıftan lise son sınıfa kadar bütün yetenekli öğrencilerimizin bu sergide resimleri mevcuttur. Dünyada çalışan çocuklarla ilgili anlatım tarzı olarak çocuk oyun oynaması gerekirken çalışmak zorunda kalıyor. Çalışan çocukların zorluklarını anlatmaya çalıştık. Evdeki çocuk ne yaparsanız yapın mutlu olmuyor. Bu şekilde bu resimlere baktıkça empati yapmasını sağlayarak elindekinin önemini ve kıymetini anlamaları amacıyla bu çalışmaları ortaya koymak istedik. Umarım ki bu sergiye gelen birçok çocuğa örnek olur ve bulunduğu konumun değerini anlamasına sebep olur. 15 Kasım’a kadar sergimiz devam edecek. Emeği geçen bütün öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.-Oğuzhan Yelgen

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web