Denizli 39°C
27 Haziran 2019 - Perşembe
“BİLİM ŞENLİĞİNDE”  PROJESİ’NDE İMZALAR ATILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği ve Pamukkale Yönetim Bilişim Sistemleri – Zeka Derneği yürütücülüğünde, ilimizde Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “Mangala ve Satranççı Kızlarımız Bilim Şenliğinde” projesi için imza töreni gerçekleştirildi.

İmza törenine, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Halil Hilmi Darı, proje yürütücüsü Prof.Dr.Selçuk Burak Haşıloğlu, okul müdürü Muhammet Oğur, davetliler ve 350 öğrenci katıldı. Milli sporcular Nehir Tokat, Ali Batuhan Bıyıksız ve Ege Sarıçam’ın gerçekleştirdiği körleme ve yıldırım satranç gösterileri izleyenleri büyüledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği gençlik projesinde, Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin mangala ve satranç gibi geleneksel/zeka oyunları hakkında eğitim verilmesi, zeka oyunları sporcuları yetiştirilmesi, deneye dayalı etkinlikler ile eğlenerek mantığını ve aklını kullanmasını öğrenmesi, sosyalleşmesi ve nihayetinde de teknoloji bağımlılıklarının azaltılması amaçlanmakta.

 

Proje kapsamında Nisan ayında deney aletleri ve planetaryum ile gerçekleştirilecek bilim şenliği, “Teknoloji Bağımlılığını Bırak, Geleneksel Oyunlara Bak” konferansı ve Mayıs ayında gerçekleştirilecek satranç, mangala, akıl oyunları turnuvaları düzenlenecek. Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Halil Hilmi Darı; “Satrancın, eğitimin en önemli araçlarından bir tanesi olduğunu belirtirken, proje sayesinde öğrencilerimizin satranç kültürünü alması, sporun içinde yer alması, sosyalleşmelerinin sağlanması adına önemli bir proje olduğunu ve emeği geçenleri kutladığını belirtti.”

Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan; “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği bu projenin ilimizde gerçekleşmesinden mutluluk duyuyorum, projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Gençlerimizinbilişsel gelişimlerini destekleyecek, boş zamanlarını daha kaliteli geçirmelerini sağlayacak, projelerde yer alarak sosyal ve kültürel gelişimlerini artıracak her türlü çalışmayı destekliyoruz, fırsatları gençlerimizin değerlendirmesini istiyoruz” dedi.

 

Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Muhammet Oğur, “kazanımlarının çok yüksek ve değerli olan bu projeden okulumuz öğrencilerinin üst düzeyde faydalanacağını ve okul olarak tüm imkanların ve desteğin sunulacağını” ifade etti.

 

Pamukkale Yönetim Bilişim Sistemleri Zeka Derneği Başkanı Prof.Dr.Selçuk Burak Haşıloğlu ise “bu proje ile pek çok gencimizin değerini, yeteneklerini, potansiyellerini keşfedeceğini umuyoruz dedi. Kız meslek lisesi öğrencilerimize vereceğimiz ışık ile elmas gibi çok farklı renkler ortaya çıkacaktır” dedi.

Coşkulu tören protokollerin imzalanmasıyla tören son buldu. HABER MERKEZİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web