Denizli 17°C
03 Aralık 2020 - Perşembe

Bilgilendirme yapıldı

2012-07-16 01:13:06 |
Haber Merkezi
Bilgilendirme yapıldı

Uygulamaya geçilecek olan E-odenek(İstirahat Raporlarının Medula Sistemi Üzerinden Düzenlenmesi ve Bedellerinin Ödenmesi) sistemi hakkında Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü toplantı..

 Uygulamaya geçilecek olan E-odenek(İstirahat Raporlarının Medula Sistemi Üzerinden Düzenlenmesi ve Bedellerinin Ödenmesi) sistemi hakkında Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü toplantı salonunda,  10 Temmuz 2012 Salı günü saat 14:00’da Denizli’de faaliyet gösteren ve kurumla anlaşması bulunan özel sağlık hizmet sunucularının Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından eğitim düzenlendi. Yapılan eğitim toplantısında katlılımcılara; e-ödeme sisteminin(İstirahat Raporlarının Elektronik Ortamda Düzenlenmesi) sistemsel altyapısı; e-ödeme sisteminin (İstirahat Raporlarının Elektronik Ortamda Düzenlenmesi) uygulamasının hastane-hekim-işyeri-sigortalı-işveren düzlemindeki işleyişi; uygulamanın hasta, hekim, hastane, işyeri ve Kurum açısından faydaları;konularında sunum yapılarak bilgi aktarımında bulunuldu.

Toplantıda sistemin 16 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe gireceğinden, sistemin yürürlüğe girmesinden sonra sigortalı ve hak sahiplerinin mağdur olmaması için hastanelerinde uygulayıcı konumda bulunan hekim ve diğer sağlık personelinin sistem hakkında gerekli bilgilendirmenin yapılması, uygulamada yaşanan sorunların İl Müdürlüğümüzün ilgili birimleri ile irtibata geçilerek sigortalıların Kurumumuza gönderilmeden sonuçlandırılması istendi. Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Ahmet Kurt konu hakkında yaptığı açıklamada, “Kurum sağlık yardımlarından yararlanan sigortalı ve hak sahiplerinin daha kaliteli, hızlı ve kolay sağlık hizmeti alabilmeleri yolundaki tüm engellerin ortadan kaldırılması amacı ile kurum olarak yoğun bir çalışma içindeyiz. Yeni uygulamaya geçilecek olan e-ödeme sisteminin başarıya ulaşabilmesi için sistemin uygulayıcısı konumunda olan taraflar ile sürekli iletişim halinde olacağız. Sistemlerin vatandaşlarımızı mağdur etmeden, bürokrasiyi en aza indirecek şekilde uygulanması konusunda tüm taraflara gerekli destekler verilecek. Uygulamada sorun yaşayan resmi ve özel tüm sağlık hizmet sunucularında uygulamalı eğitimler verilecek” dedi.  Kurum e-reçete, e-rapor ve e-ödeme konularındaki bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri devam edecek.

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web