Denizli 31°C
15 Ekim 2019 - Salı

BELKÜM BELEDİYE HİZMET BİNASI OLUYOR

2019-09-02 08:41:25 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
BELKÜM BELEDİYE  HİZMET BİNASI OLUYOR

Buldan Eski Hükümet Konağı eski kimliğine kavuşuyor. Belediyeyi, kurulduğu 1854’den1946 yılına kadar bünyesinde bulunduran Eski Hükümet Konağı’nın, yeniden belediye hizmet binası olarak kullanılacağını söyleyen BaşkanŞevik, “Belediyemizin bazı birimlerini taşıyarak eski hükümet konağını yeniden vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Buldan eski Hükümet Konağı,  73 yıl aradan sonra yeniden belediye hizmet binası olarak kullanılacak. Belediye Özel Kalemi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Restorasyon gibi bazı birimlerini Eski Hükümet Konağı’na taşımaya hazırlanan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, burasını tarihsel canlılığını yeniden kazandırmayı hedefliyor.

Son 5 yıldır kullanılmıyordu

Eski Hükümet Konağı, 1946 yılında çıkan yangın sonrası belediye ve hükümet Konağı taşınmasının ardından onarılarak adliye, emniyet, maliye, Tekel Müdürlüğü, kütüphane, orta öğretim öğrenci yurdu, MHP lokali ve derneği, avcılar kulübü ve kahve gibi çok çeşitli fonksiyonlarda kullanılmıştı.Belediye Başkanı MustafaŞevik’in görev yaptığı 2007-2011 yıllarında Adalet Bakanlığı’ndan devralınan Cezaevi ile birlikte restorasyonutamamlanarakBelediye El Sanatları ve Kültür Merkezi’ne dönüştürülerek vatandaşların hizmetine sunulan eski Hükümet Konağının son 5 yıldan beri kullanılmadığını vurgulayan başkan Şevik, burasını yeniden vatandaşların hizmetine sunmak istediklerini belirtti. Başkan Şevik, belediyenin bazı birimlerini buraya taşıyarak tarihsel canlılığını kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

ENCÜMEN TARİHİ BİNADA TOPLANDI

Tarihi binada,  Belediye Encümeni ilk toplantısını gerçekleştirdi.   Encümene başkanlık eden Başkan Şevik,  "Bu tarihi binada hem belediyemizin hizmetlerini sunmak hem de vatandaşla iç içe olma adına belediyemizin bazı birimlerini buraya taşıyacağız. Bu eserler restore edilip kapısına kilit vurulursa tekrar eski haline döner. Bu binaları hayatta ve diri tutan insan nefesidir. O nedenle bu tarihi binayı yeniden vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi. HABER MERKEZİ

BELKÜM BELEDİYE  HİZMET BİNASI OLUYOR

BELKÜM BELEDİYE HİZMET BİNASI OLUYOR

BELKÜM BELEDİYE  HİZMET BİNASI OLUYOR

BELKÜM BELEDİYE HİZMET BİNASI OLUYOR

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web