Denizli 14°C
06 Aralık 2019 - Cuma

BAYRAM ŞEKERLERİ TEZGAHLARDA  

2019-08-10 06:25:17 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
BAYRAM ŞEKERLERİ TEZGAHLARDA   

Kurban Bayramı öncesi şekerlemecilerde hareketlilik yaşanıyor. Bayramların vazgeçilmezi olan ikram edilecek bayram şekerleri tezgahlardaki yerini aldı.

Kurban Bayramına sayılı günler kala bayramın vazgeçilmezi şekerlemeler tezgahlardaki yerini aldı. Bayramların ve özel günlerin vazgeçilmez ikramlıklarından olan şeker ve çikolatalar bayram öncesinde tezgâhlarda yerini almaya başladı. Meyvelisinden kahvelisine onlarca çeşit şeker ve çikolatayla renklenen tezgâhlar alıcılarını bekliyor. Şekerciler Odası Başkanı Abdurrahman Demirdak uyararak, merdiven altı ürünlere dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Demirdak,  albenisine ambalajına kapılarak şeker ve çikolata almamalarını söyleyerek, bu dönemde çokça fırsatçı olduğunu ifade ederek kalitesiz ürün alarak sağlığınızdan olmayın uyarısında bulundu.

Uzmanlarda Şeker ürünlerinin üretimi sırasında birçok gıda maddesinin yanı sıra tatlandırıcı yapılması için bazı zararlı maddeler kullanılır. Doğru işlemlerden geçilmediğinde özellikle bağışıklık sistemi zayıf olanlarda ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verdiğini açıklayarak şeker seçiminde dikkatli olunması uyarısında bulundu. Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web