Denizli 38°C
14 Temmuz 2020 - Salı

Baskına gittiği evde ev sahibine yakalandı

2019-11-18 09:37:29 |
Haber Merkezi
Baskına gittiği evde ev sahibine yakalandı

Denizli’de evde bulunan 2 kişiyi silahla basan zanlı, ev sahibi tarafından derdest edilerek yakalandı. Evdeki 2 kişiyi hafif şekilde yaralayan zanlının, ev sahibinin işyeri komşusu olduğu öğrenildi. Saldırgan, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, Sarayköy’e bağlı Aşağı Mahalle’de yaşandı. Edinilen bilgiye göre Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanın ikinci katında yaşayan Mustafa Başkaya, sabah saatlerinde işyerine gitmek için evden çıktığı sırada dairenin kapısında yüzü maskeli bir kişi ile karşılaştı. Elinde tabanca bulunan zanlı ile ev sahibi arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbedede ateş alan silahtan çıkan saçmalar Başkaya’yı ayağından, eşi Fatma Başkaya’yı karnından yaraladı.

BASKINA GİDERKEN YAKALANDI

Ev sahibi ile saldırgan arasında arbede devam ederken, Fatma Başkaya can havliyle çıktığı balkondan yardım istedi. Başkaya’nın çığlığını duyan çevredekiler hemen ailenin yardımına koştu. Mustafa Başkaya, derdest etmeyi başardığı saldırganın maskesini çıkardığında saldırganın işyeri komşusu N.D. olduğunu fark etti.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Yaşanan olayda Başkaya çifti ambulansla hastaneye kaldırılırken, saldırgan ise polis karakoluna götürüldü. Saldırganın buradaki ifadesinde Başkaya çiftini, bir süre önce ayrıldığı eşinden ayrılmalarına neden olduğu için saldırıyı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi. Polisteki sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web