Denizli 13°C
17 Şubat 2020 - Pazartesi

BAŞKANIN HAYALİ ONLARA YUVA OLDU

2019-05-07 10:55:57 |
Gökhan Karaıslı
BAŞKANIN HAYALİ ONLARA YUVA OLDU

DENİZLİ’nin Çal ilçesinde belediyenin, hayırsever desteğiyle yaparak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na devrettiği huzurevi hizmete girdi. Huzurevi inşaat halinde iken bağış yapan Makbule-Hasan Erdoğan çifti de huzurevinde kalmaya başladı. Çal’ın MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan, huzurevini ziyaret ederek yaşlıların elini öptü, “Çal’a huzurevi yapmak hayalimdi. Bu hayal gerçek oldu. 5 yıldızlı butik otel konforundaki huzurevimiz hayırsever çiftimizle diğer yaşlılara yuva oldu” dedi.

Kapatılan askerlik şubesinin bulunduğu ormanlık alanın içine Çal Belediyesi bir süre önce huzurevi inşa etti. İnşaat 2015’te başladı. Uzun yıllar Almanya’da çalışan 88 yaşındaki Makbule Erdoğan ile91 yaşındaki Hasan Erdoğan’da huzurevine maddi bağışta bulundu. Huzurevine yaşlı çiftin isimleri verildi. Çal Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan huzurevi ile arazisini Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağışladı. 2 yıldır hizmete açılması beklenen huzurevi sonunda yaşlıları kabul etmeye başladı. 44 kişilik huzurevine 12 yaşlı yerleşti. Huzurevinin hayırsever çifti de burada kalmaya başladı.

 

BAŞKAN ZİYARET ETTİ,

 YAŞLILAR DUYGULANDI

 

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, huzurevini ziyaret ederek Huzurevi Müdürü Osman Başol’dan bilgi aldı, yaşlılar ile sohbet etti. Yaşlıların Ramazan Ayı’nı kutlayan Başkan Akcan’ın ziyareti duygusal anların da yaşanmasına neden oldu. Hayırsever huzurevi sakini Hasan Erdoğan, “Başkan sen olmasan bu huzurevi yapılmazdı, bizler de burada kalamazdık. Kendi memleketimizde şehir merkezine çok yakın, çam ağaçlarının içinde çok iyi ortamda kalıyoruz. Bakımımız da çok iyi. Çalışanlar bize iyi bakıyor. Ziyaretinize çok sevindik” dedi.

 

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA

 

Başkan Akcan ise, “Çal’a huzurevi yapılması için önce hayal kurduk. Sonra hayal gerçek oldu. Bizim hayalimiz yaşlılarımıza yuva oldu. Çok mutluyum. Yaklaşık 8 bin metrekare alan üzerine yapılan, 5 yıldızlı butik otel konforunda harika bir huzurevimiz hizmete girdi. Huzurevi kent merkezine, pazara, camilere, parklara oldukça yakın mesafede. Burada kalan yaşlılarımız toplumdan soyut durumda yaşamıyor. Ayrıca, huzurevinin yapımına önemli parasal destek sağlayan Makbule ninemiz ile Hasan dedemizin de burada kalması oldukça sevindirici. Çocuğu olmayan bu yaşlı çiftimiz, yapımına katkı sağladıkları huzurevinde 1+1 dairede huzur içinde yaşıyorlar” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

 

 

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web