Denizli 38°C
14 Temmuz 2020 - Salı

BAŞKAN ZOLAN’A BÜYÜK ONUR

2019-10-28 07:15:32 |
Haber Merkezi
   BAŞKAN ZOLAN’A BÜYÜK ONUR

İLESAM, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a çalışmaları ile kültür ve sanata verdikleri desteklerden dolayı, "Milli Birlik ve Beraberlik" madalyası verdi. Türk dünyasında Milli Birlik ve Beraberlik Madalyası alan 7'nci kişi olan Başkan Osman Zolan, “Kültür ve sanata destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve Denizli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle "Kültürün ve Sanatın Kardeşliği" adlı program Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Kent Konseyi Şairler Topluluğu üyeleri, şairler ve çok sayıda sanatsever katıldı. Büyük beğeni toplayan şiir ve müzik dolu gecenin sonunda İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Türk dünyası açısından büyük önem taşıdığını belirttiği "Milli Birlik ve Beraberlik Madalyası"nı Başkan Osman Zolan’a takdim etti.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, madalyanın bugüne kadar dünyada sadece 6 kişiye takdim edildiğini belirterek, söz konusu ödülün Türk dünyasının birlik ve beraberliği ile sanat ve kültürün gelişmesi adına çalışmalar gerçekleştirdiği için Başkan Zolan’a layık görüldüğünü kaydetti.

Başkan Osman Zolan ise, madalyayı almaktan dolayı gurur ve onur duyduğunu belirterek, "Bu onura layık olabilmek için daha fazla ve durmadan çalışmak gerekiyor. Birlik ve beraberliğimizin, geçtiğimiz şu günlere bakıldığında ne kadar önemli olduğu görülüyor. İnşallah bundan sonra da birlik ve beraberliğimiz daim olacak. Ülkemiz var olacak, bayrağımız dalgalanmaya devam edecek. Tüm Türk coğrafyasında türkülerimiz söylenmeye, şiirlerimiz okunmaya devam edecek” diye konuştu. Başkan Osman Zolan, İLESAM Genel Başkanı Parmaksız’ın "Kelebek Ömrü" şiirinden bir dize okuyarak devam ettiği konuşmasına şöyle devam etti: "Aşk bitti mi dünya kelebek ömrü kadardır’ diyorsunuz ya. Bu aşk hiç bitmesin, millet, vatan sevgisi bitmesin. Bayrak aşkı bitmesin. Gece gündüz birlikte koşmaya devam edelim” dedi.  HABER MERKEZİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web