Denizli 14°C
06 Aralık 2019 - Cuma

BAŞKAN MÜJDEYİ VERDİ

2019-07-31 07:52:38 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
BAŞKAN MÜJDEYİ VERDİ

Denizli Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Özdağ, odaya kayıtlı 328 üye esnafın e-ticaret sitelerinin kurulumu, yenilemesi ve bakımı da dâhil olmak üzere Maça Bilişim’le bir protokol imzaladı.

Geçen haftanın son mesai günün de üyelerinin e ticaret konusunda kendilerini geliştirmeleri ve teknolojiye ayak uydurmaları bir takım görüşmeler gerçekleştiren Denizli Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Osman Özdağ Maça Bilişim’le mutabakatta son vardı. Karşılıklı protokol imzalayan Başkan Özdağ, değişen dünya içinde elektronik işiyle uğraşan oda üyelerinin siteme dâhil olması gerektiğini söyleyerek, “Denizli Elektronikçiler Esnaf Odası olarak bir ilke daha imza attık. 328 üyemizin wep tasarımı ve yazılımları da dahil olmak gayet ekonomik bir rakama daha anlaşmaya vardık. İzmir menşeli ve yurt dışı bağlantıları olan Maça Bilişimle gerekli yazışma ve anlaşmalar sağlandı. Bu firma domain (alan adı), database (veri tabanı), server (sunucu) sağlam, güvenilir bir firmadır. Üyelerimiz herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına bu prokolü imzaladık” dedi.

Maça Bilişim’in, Elektronikçiler Esnaf Odası’nın referansı ile Denizli’de bazı çalışmalar gerçekleştireceğini de ifade eden Başkan Özdağ, “Bunun yanında odamıza ait dnzelektro.com internet sitemizin gerekli bakım ve içerik yenileme gibi faaliyetler Maça Bilişime ait olacak. Ayrıca Denizli’de bizim referansımızı kullanarak Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı oda başkanlarını ve üyelerini ziyaret edebilecekler” diye konuştu.

E -TİCARET SİTESİ YAPAN FİRMALAR YETERSİZ

İzmir merkezli bir bilişim firmasını tercih etmelerinin sebeplerinden bahseden Başkan Özdağ, “Çoğunluğun aklına ister istemez bu işi Denizli’de yapan bir firmanın olup olmadığı konusu olacak. Elbette ki var fakat bizim beklentilerimizi karşılayacak alt yapıya ve vizyona sahip değiller. Ayrıca bilişim konusunda Denizli’de bu işi yapanlar çok yetersiz durumda.  Bunu bu gibi internet sitesi tasarımında ve yönetiminde bilgi sahibi olan kişi rahat bir şekilde anlayabilir. Zaten organize sanayi bölgemizdeki firmalarımızın wep sitelerini incelediğimizde bunların İstanbul’a ait firmalar tarafından yapıldığını görebiliyoruz. Maça Bilişim ayrıca Çamlıkta açacağı şube ile birlikte Denizli’de de artık insanlara hizmet verebilecek. Wep sitesi yaptırmak isteyen üyelerimiz, odamıza yahut Maça Bilişim Firmasına ulaşarak bu hizmetlerden faydalanabilecekler” şeklinde konuştu.

E -TİCARET HAYATIMIZIN VAZGEÇİLMEZİ

Elektronik işinin teknolojiyle paralel hareket ettiğini ve üyeleri için e- ticaretin gerekli olduğunu belirten Başkan Özdağ, “Hızla evirilen bir teknoloji çağında yaşıyoruz. Neredeyse teknoloji olmadan hiçbir işi gerçekleştiremiyoruz. Dolayısıyla bizim işimizde dahil olmak üzere bugün bütün firmalar, şirketler kendi tanıtımlarını internet sitesi oluşturarak yapmaya başladı. Baktığınızda hem zamandan hem de mekandan tasarrufu sağlayan hızlı ve güvenilir internet siteleri kurulmaya başlandı. Bizler de sistemin bir halkası olarak sadece uyum sağladık ve neredeyse alışverişlerimizin yüzde 90’ını e-ticaret sitelerinden yapar hale geldik” ifadelerini kullandı.

EKONOMİK BİR ANLAŞMA OLDU

Denizli Elektronikçiler Esnaf Odası’nın devamlı kendini yenileyen ve geliştiren bir yol izlediğini bunun yanında da üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda projeler ortaya koymaya çalıştıklarına değinen Başkan Özdağ, “Bir internet sitesi ya da bir e-ticaret oluşumunda da kendilerine hem güvenilir hem de alt yapı olarak verileri sağlam bir firma ile çalışmaya karar verdik.  Bu uzun uğraşlarımızda amacımız üye esnaflarımıza hem kaliteli hem de uygun fiyata işlerini halledebilecekleri bir site kurumunda öncü olabilmekti. Araştırmalarımız süresince e-ticaret sitelerinin dışarıda 8 bin liradan başlayarak 15 bin liraya kadar çıktığını gördük. Biz Maça Bilişimle üyelerimize oldukça uygun bir fiyata bu hizmeti sağlamış olacağız” ifadelerine yer verdi.

MAÇA BİLİŞİM NASIL HİZMET VERECEK?

“Wep tasarımı, mobil uygulama, interaktif tasarım, özel yazılım ve uygulama, SEO ve Adwords, grafik tasarımı, e-ticaret ve pazaryeri sitesi, sosyal medya satın alma ve planlama” hizmetleri verilecek .

 

BAŞKAN MÜJDEYİ VERDİ

BAŞKAN MÜJDEYİ VERDİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web