Denizli 13°C
17 Şubat 2020 - Pazartesi

BAŞKAN GÜVEN’DEN BOYKOT ÇAĞRISI

2018-08-14 10:56:46 |
Gökhan Karaıslı
BAŞKAN GÜVEN’DEN BOYKOT ÇAĞRISI

Türk-ABD savaşı derinleşiyor. ABD hem bağımsızlığımıza göz diktiği gibi hem de ülkemize siyasi ve ekonomik yaptırımlar uyguluyor. ABD'ye karşı çok önceden açıklamalar yapıp dik duruş sergileyen Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven'den ABD'ye ve ABD mallarına karşı boykot çağrısı geldi.

Türk-ABD savaşı derinleşiyor. ABD hem bağımsızlığımıza göz diktiği gibi hem de ülkemize siyasi ve ekonomik yaptırımlar uyguluyor. ABD'ye karşı çok önceden açıklamalar yapıp dik duruş sergileyen Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven'den ABD'ye ve İncirlik üssüne karşı boykot çağrısı geldi.

Türkiye'ye yönelik en büyük tehlikenin esas ABD'den geldiğini altını çizen Dr.Güven şunları söyledi: Bir çok dostumuz; dış tehlikelerden bahsetmek de fakat bu dış tehlikenin esas kaynağını söyleyememektedirler. Gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'nın gerekse İç işleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun da belirttiği gibi bugün Türkiye'ye yönelik esas tehlike ABD'den gelmektedir. PKK'yı silahlandıran ABD’dir. Fetö’yu bütün Türkiye hükümetlerine sızdıran ABD'dir.
Şimdide ABD ekonomik yaptırımlar uygulamaktadır” dedi.

 

Türkiye'nin tüm iyi niyetine rağmen ABD'nin düşmanca tavır sergileyip direk Türkiye'nin milli egemenliğine ve Milli Bütünlüğüne hedef aldığını belirten Çivril Belediye Başkanı Dr.Gürcan Güven:

"Ülkemiz dostluk ve iyi niyet kapsamından elinden gelen bütün gayreti göstermiştir. Fakat Amerika bütün bunlara rağmen düşmanlığına devam etmektedir. ABD bizden kabul edilemeyecek isteklerle gelmektedir. Bu istekler tutuklu PKK'lıların serbest bırakılmasından başlayıp, İran’a ambargoya kadar uzanıyor. Devletimiz bu isteklerin hiç birini kabul etmesi mümkün değildir. Büyük Milletimiz bilmelidir ki Türkiye tekrar Kurtuluş Savaşı dönemlerdeki koşullarla karşı karşıyadır."dedi. Perşembenin gelişi Çarşamba'dan bellidir. Görünen o ki bu saatten sonra ilişkilerin normale dönme durumu çok çok düşük. ABD; direk Türkiye'nin Milli Egemenliğine ve Milli Bütünlüğüne hedef almaktadır ve bundan vazgeçme siyaseti gütmemektedir. Muhalefetteki dostlarımızda bilmelidir ki Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan üzerinden saldırının esas amacı Türkiye'nin Milli Egemenliğidir. Artık herkes uyanık olmalıdır."dedi.

 

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN' "

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM"TEMEL PAROLAMIZDIR

 

Defalarca Türkiye'nin büyük bir tarihe sahip olduğunu altını çizen Dr.Gürcan Güven:
"Türkiye büyük bir tarihe sahiptir. Bizans’ın Köhne surlarını yıkan Fatih Sultan Mehmet’te bizimdir, o muhteşem marşı yazan Mehmet Akif Ersoy'da bizimdir. En nihayetinde yedi düvele karşı Bağımsızlık savaşı veren Mustafa Kemal Atatürk’te bizimdir. Mustafa Kemal ve silah arkadaşları nasıl "Ya İstiklal Ya Ölüm" düşüncesini benimsemişse bizimde düşüncemiz bu olmalıdır. Bu koca millet esareti köleliği kabul etmez. Atalarımızın ezdiği gibi emperyalizmi ve sömürüyü ezeceğiz" dedi.

 

40 yıldır Irak'ın ve İran'nın ABD'nin ambargolarına karşı direndiğini ifade eden Çivril Belediye Başkanı:

"Bizim milletimiz ne yoksulluklar ne sefillikler içinde Kurtuluş Savaşı verdi. O zaman bile Ülkesini ve Vatanını düşmana teslim etmedi. Ama görüyoruz ki;daha savaşmadan teslim olmayı düşünenler var.Açlık görmeden Dolar'a karşı teslim olanlar var. Bu millet teslim olmaz. Irak ,İran 40 yıldır Ambargoya teslim olmaz iken Türkiye'nin teslim olmasını hiç kimse beklemesin. ABD malları kullanmayalım. Perşembe günü terör yuvası İncirliğe karşı ve ABD'ye karşı Çivril'de meydanlarda olacağız. Bizlere saldıranlara ayaklarımız altında ezeceğiz. Tüm yurttaşlarımızdan birlik ve beraberlik bekliyoruz. Bizim en büyük güvencemiz Büyük Allahımız ve Büyük milletimiz olacaktır "dedi. HABER MERKEZİ

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web