Denizli 36°C
25 Haziran 2019 - Salı

Bahar geri geliyor

2019-03-18 06:49:46 |
Gökhan Karaıslı
Bahar geri geliyor

Denizli’de Salı gününden hafta sonuna kadar etkili olan serin ve yağışı hava, etkisini yitirdi. Pazar gününü bol güneşli geçiren bölgede, yeni hafta ile birlikte hava sıcaklığı da artmaya başlıyor. Bugün 21 derece olacak olan hava sıcaklığı hafta boyunca 20-22 derecede seyredecek.

Son yılların en soğuk kışını geçiren Denizli’de bahar etkisini bir kez daha hissettirmeye başladı. Geçen hafta Salı gününe kadar 5 gün boyunca etkili olan yalancı bahar, Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı hava sistemi ile sekteye uğraşmıştı. Salı itibariyle bir anda 6 derece birden düşen hava sıcaklığı özellikle Cuma günü Çameli gibi yüksek rakımlı ilçelerde yoğun kar yağışına neden oldu. Cumartesi günü de nispeten daha serin ancak açık bir havada geçiren Denizli, Pazar günü ise parklara akın etti. Sıcak havanın etkisini gösterdiği il genelinde piknik alanları doldu taştı.

HAVA SICAKLIĞI ARTMAYA BAŞLIYOR

Meteoroloji verilerine göre Denizli’de hava sıcaklığı artmaya devam ediyor. Pazar gününü 20 derece geçiren bölgede bugün hava sıcaklığı 21 derece olacak. Haftanın ilk 2 günü açık bir havanın hakim olacağı bölgede hava sıcaklığı hafta boyunca 20-22 derece arasında seyredecek.

ÇARŞAMBA BULUTLANMA ARTIYOR

PERŞEMBE YAĞMUR VAR

Yine meteoroloji verilene göre Denizli’de hafta ortasında bulutlar yeniden artmaya başlayacak. Hafta ortasını bulutlu gökyüzü ile geçirecek olan bölgede Perşembe günü ise mevzi sağanak yağışlar görülecek. Yağmurun etkili olacağı Perşembe günü Denizli’de gece sıcaklığı ilk kez çift hanelere çıkacak.

HAFTA SONU HAVA SOĞUK

Haftayı mevzi sağanak yağışla kapatacak olan Denizli’de hafta sonu ise soğuk geçecek. Hava sıcaklığı yeniden 15 derecelere düşerken, gece sıcaklığı 1 dereceye kadar düşecek. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web