Denizli 33°C
10 Ağustos 2020 - Pazartesi

Bağ, ‘O’nun emanetine sahip çıkıyoruz’

2019-11-09 08:15:38 |
Haber Merkezi
Bağ, ‘O’nun emanetine sahip çıkıyoruz’

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “O’nun gelecek dediği emaneti olan gençliğe sahip çıkıyoruz” dedi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Bağ mesajında, “İnsanlık tarihinin yetiştirdiği sayılı Dünya liderlerinden biri olan Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mahrumiyet içinde kalmış bir milletin emsalsiz bir istiklal mücadelesi ile yeniden doğmasına önderlik etmiş, tam bağımsızlık ülküsü ile Türk Milleti’ni zafere kavuşturmuş bir liderdir. Kendisinden bizlere yegâne miras kalan fikirleri ve değerleri, eserleri üzerinde düşünerek daha iyi anlaşılması ve yeni nesillere anlatılması bizlerin öncelikli ve önemli görevlerindendir.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘‘Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.’’ sözünden hareketle Pamukkale Üniversitesi ailesi olarak; daima bu bilinç ve gaye ile başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları canları pahasına kazanmış tüm vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti içerisinde, bilim ve teknolojinin ışığında, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için durmadan ve yorulmadan bu hedefe koşacak gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde kendisini saygı, rahmet ve özlemle anıyor, bu toprakların Türk Milleti için refah, aydınlık, güçlü ve çağdaş bir Türkiye olması adına bir ömür adayan Ulu Önderimize sonsuz minnet duyuyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web