Denizli 20°C
27 Mayıs 2020 - Çarşamba
AVRUPALI GENÇLER EKO GİRİŞİMCİLİĞİ YAYGINLAŞTIRMAK İÇİN DENİZLİ'DE!

Denizli'den gençlerin oluşturduğu Genç Girişimciler Kulübü, Erasmus+ programı kapsamında "Plant an Idea, Grow a Business-Bir fikir dik, iş olarak gelişsin" başlıklı projeyi 18-26 kasım tarihleri arasında Denizli Pamukkale de gerçekleştiriyor.

Dünya Global Girişimcilik haftasını da kapsayacak şekilde hazırlanan bu projeyle 6 ülkeden (Almanya, Kuzey Makedonya, Polonya, Slovakya, Türkiye, Yunanistan) 36 gencin katılımıyla gerçekleşen bu projede gençler birçok farklı aktivite gerçekleştiriyorlar. 

Projenin konusuna paralel olarak ekoloji kavramının anlaşılması  çevreye ilişkin sorunlar, girişimciliğin tanımı, girişimci bireyin sahip olması gereken özellikler, Eko girişimciliğin önemi, Eko girişim örnekleri, pazarlama teknikleri ve girişimcilik planı gibi başlıklarda farklı yaygın öğrenme teknikleriyle faaliyetler sürdüren gençler girişimcilik kavramını tam olarak öğreniyorlar. Bunun yanı sıra akşamları gerçekleşen kültür geceleriyle gençlerin kendi kültür ve geleneklerini yansıtma şansı oluyor. Pamukkale ye ve Bereket enerji şirketine de ziyaretler yapılarak proje katılımcılarının kültürel anlamda ve proje konusunu daha iyi anlamaları adına destekte sağlanmıştır. Bu süreçle beraber hem Avrupa birliğine hem de Türk kültürüne ilişkin bilgi ve farkındalıkları da arttırılmış oluyor.

Projenin yasal temsilcisi Rümeysa Çetiner, "Projemiz Türkiye ulusal ajansı tarafından desteklenen bir Erasmus+ programı projesidir. Ülkemizin değerlerini ve zenginliklerini tanıtırken, Eko girişimciliğin önemine, dünyamızı korumanın önemine dikkat çekmiş olduk. Amacımız üniversitemizde, ülkemizde ekogirişimcilik örneklerinin arttırılmadır. Bunun yanı sıra projemiz gibi projeleri ve diğer Erasmus+ programı gönüllülük fırsatlarını öğrenmeleri adına vatandaşlarımızı www.ua.gov.tr adresini ziyaret etmeye davet ediyorum" dedi. Kubilay Y. GERBOĞA

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web