Denizli 25°C
26 Mayıs 2020 - Salı

AVCILARDAN ‘DOĞA’ HAMLESİ

2019-10-19 06:50:06 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
AVCILARDAN ‘DOĞA’ HAMLESİ

Amaç genç nesle doğa bilincini yerleştirmek. Denizli Rastgele Avcılar Derneği Başkanı Hasan Eroğlu, dernek olarak amaçlarının avcılığı spor olarak benimsetmek olduğunu belirtti. Eroğlu, 10 bin ağaç projelerinin olduğunu dile getirerek, sosyal aktiviteler yaparak ağaç dikimi ve orman konusunda ülkeyi zenginleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Denizli Rastgele Avcılar Derneği Başkanı Hasan Eroğlu, dernek olarak Mart 2019’da faaliyete geçtiklerini ifade ederek, amaçlarının avcılığı spor olarak benimsetmek olduğunu dile getirdi. Başkan Eroğlu, öldürmek yerine doğayı canlandırarak katkıda bulunmak istediklerini belirtti. Aynı zamanda coğrafya öğretmeni olan Eroğlu, “Genç neslin doğa içinde büyümesini sağlamak kişileri doğa ortamında bilinçlendirmek, sosyal aktiviteler yaparak ağaç dikimi, orman konusunda ülkeyi zenginleştirmekve hayvanlar açısından doğa seleksiyonu işleyişini sağlamak bunun için doğaya hayvan salmak istiyoruz” dedi.

‘TÜRKİYE NEFES ALSIN’ PROJESİ VAR

Önemli projelerinin de olduğundan söz eden Eroğlu, “Valilik ve Orman Bölge Müdürlüğü ile 10 bin ağaç projemiz var. Görüşmelerimiz devam ediyor. Projemiz ‘Türkiye nefes alsın’ adı altında yapılıyor. Avcılığı bir spor olarak yapılmasını istiyoruz. Bilinçli ve sürdürülebilir avcılık temel hedefimiz. Gençlerin kahve köşelerinde, kafelerde geçirmelerinden ziyade doğa ile iç içe olmalarını sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“LİMİTLERİ AŞMAYIN”

Keklik ve tavşan avının bugün itibariyle açılacağını dile getiren Eroğlu, “Av merakı olan arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum. Dikkatli bir av sezonu geçirmelerini diliyorum. Limitler dahilinde avlanmalarını temenni ediyorum. Kazasız belasız bir av sezonu diliyorum” diye konuştu. Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web