Denizli 27°C
20 Ekim 2018 - Cumartesi

Atatürk’ün sevdiği kitapları tanıttılar

2017-11-13 06:13:02 |
Haber Merkezi
Atatürk’ün sevdiği kitapları tanıttılar

Denizli’de Zehra-Nihat Moralıoğlu Ortaokulu’nda Kütüphanecilik, Yayın ve İletişim Kulübü öğrencileri Atatürk’ün ölümünün 79.yıl dönümünde Gazi’yi sevdiği kitaplarla andı. Öğrenciler okul girişine Atatürk Kitapları Sergisi açtı.

Zehra-Nihat Moralıoğlu Ortaokulu Kütüphanecilik, Yayın ve İletişim Kulübü tarafından Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü dolayısıyla “Atatürk Kitapları Sergisi” yapıldı. Sergide, Atatürk hakkında çeşitli yazarların yazmış olduğu inceleme, hatıra ve şiir türündeki kitaplarla Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı sürecini ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarını, yapılan devrimleri kendi kaleminden anlattığı “Nutuk” adlı kitabı yer aldı. Okulun girişinde yapılan sergiye öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Atatürk konulu kitapları ve Nutuk’u inceleyen öğrenciler, kitaplardan bölümler okuyarak fikir edinmeye çalıştılar.

Sergi hakkında konuşan Kütüphanecilik, Yayın ve İletişim Kulübü danışman öğretmeni Melike Öztürk, “Öğrencilerimiz Atatürk’ün hayatını, ilke ve devrimlerini biliyorlar. Sergimizdeki eserler, Atatürk hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilerimiz açısından ilgi çekici oldu. Öğrencilerimiz sergi sonrasında bu kitapları kütüphanemizden alıp okuyabilecekler” dedi. Abdullah GÖNÜLTAŞ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web