Denizli 38°C
07 Temmuz 2020 - Salı

Atatürk’e Put Dedi

2019-11-12 12:11:59 |
Haber Merkezi
Atatürk’e Put Dedi

Denizlili müdürden tepki çeken paylaşım Tarım ve Orman Bakanlığı Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan Said Dağdaş’ın sosyal medyada Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında yaptığı paylaşımlar büyük tepki çekti. Atatürk’e put ve diktatör diyen Dağdaş hakkında suç duyurusunda bulundu. Dağdaş’ın gelen tepkiler üzerine paylaşımları sildiği görüldü.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Şube Müdürü olarak görev yapan Said Dağdaş, 10 Kasım 1938’de hayatını kaybeden Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında hakaret dolu paylaşımlar yaptı. Dağdaş, Atatürk için put benzetmesi yaparak, "09,05'te bazıları putları için saygı duruşunda bulunacak. Dünyada en gülünç olay yaşanacak. Yarın 10 Kasım. O diktatörlük hala esiyor. Bu millet 23 Nisan 1923 e kadar Mustafa Kemal ve ekibi kahraman bilir. 1924 sonrası Mustafa Kemal adını e kemalin çatır çatır kırıp atmıştır. Bu nedenle kahramanlığı sonrasında diktatörlüğünü görmüştür. Hem de İslam'a savaşan diktatör" mesajlarını paylaştı.

VEKİL YASİN ÖZTÜRK DEŞİFRE ETTİ!

Sosyal medya adresinde paylaşılan bu mesajları İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, kamuoyu ile paylaştı. Öztürk, Acıpayam’a bağlı Dodurga Mahallesi’nden olduğu öğrenilen Dağdaş’ın paylaşımlarını  “Orman Genel müdürlüğünde şube müdürüymüş. Hem Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Atatürk ‘e hertürlü hakareti yap. Hemde bu devletin ekmeğini ye. Devlet’in lokması boğazına dizilsin inşallah. Atatürk olmasaydı kim bilir hangi Yunan’ın marabalığını yapıyordun be müptezel. Denizli’den senin gibi bir Atatürk düşmanı çıktıya ona mı yanayım, Mülakatlarda en ufak Atatürk ‘e sevgisini hissettiren gençlerimizin elenmesine mi yanayım, Senin gibilerin Devlet’imizin ekmeğini yiyip fırsat buldukça Gazi Paşa’ya küfür etmesine mi?” mesajıyla yaptı.

KARACA’DAN SUÇ DUYURUSU

Gündeme bomba gibi düşen olayın ardından bir hamle de CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’dan geldi. Karaca, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada Dağdaş hakkında Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret suçundan Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Savcılığın başvurunun ardından Dağdaş hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.

HESABINI KAPATTI

Sosyal medyada yaşanan bu olayın ardından Said Dağdaş’ın yaptığı paylaşımları silmesi, hesabını da kaldırması dikkatlerden kaçmadı. Gökhan KARAISLI

Atatürk’e Put Dedi

Atatürk’e Put Dedi


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web