Denizli 13°C
25 Kasım 2020 - Çarşamba

ASENALAR, KADINA ARTAN ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİLER

2020-10-14 09:03:43 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ASENALAR, KADINA ARTAN ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİLER

Denizli Ülkü Ocakları son zamanlarda kadına artan şiddete dikkat çekmek amacıyla kadın esnaflara çiçek dağıttılar.

Denizli Ülkü Ocakları Asena Teşkilatı ve Sosyal Sorumluluk Birimi tarafından son zamanlarda kadına artan şiddete dikkat çekmek amacıyla kadın esnaflara çiçek dağıttılar.
Son zamanlarda kadına şiddetin, kaba kuvvet ve güç gösterisinin artarak devam ettiğini belirten Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, “Artık kadına şiddet otomatiğe bağlanmış, saldırı ve kaba güç gösterileri iyice kontrolden çıkmıştır.  Kadına el kalktığı müddetçe, ne demokrasiden, ne özgürlükten, ne de insanlıktan bahis açmak imkansızdır. Bahanesi ne olursa olsun kadına şiddet konusu çözülmeden, uzanan eller kırılmadan, daha da önemlisi şiddete müzahir psikolojik ve sosyolojik faktörler köreltilmeden kadın hakkını konuşmanın da tek başına bir anlam ve karşılığı olmayacaktır.
Kadın şiddetine son verilmeden gelişemeyiz, kalkınamayız. Türkiye'nin geleceği kadınlarımızın üstleneceği yapıcı role, yapacakları değerli çalışmalara ve eşsiz fedakarlıklara yakından bağlıdır. Bu itibarla Ülkü Ocakları olarak her zaman kadınlarımızın yanındayız, her şart altında Türk kadının hak ve hukukunu savunmaya devam edeceğiz. Denizli Ülkü Ocakları Asena Teşkilatı ve Sosyal Sorumluluk Birimimiz son zamanlarda çalışan kadınlara yönelik uygulanan şiddete dikkat çekmek amacıyla kadın esnaflarımıza çiçek ve destekçileri olduğumuza dair notlar vererek yanlarında olduğumuzu belirtti.Emeği geçen tüm Ülküdaşlarımıza çok teşekkür ederim” dedi. Fatma TEKEŞ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web