Denizli 39°C
27 Haziran 2019 - Perşembe

ARACINIZIN MEVSİMLİK BAKIMINI YAPTIRIN

2019-03-20 10:10:06 |
Gökhan Karaıslı
ARACINIZIN MEVSİMLİK  BAKIMINI YAPTIRIN

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte araçlarda bahar ve yaz bakımının yaptırılması gerektiğini söyleyen Oto tamircisi Süleyman İlkay, “Araç bakımı hem aracın hem insanın ömrünü uzatır” dedi.

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte araçlarda bakım için servislere hareketlilik başladı. Araç bakımı hem aracın hem insanın ömrünü uzatır" dedi. Opel Yetkili Servisi Süleyman İlkay, araçların mevsimlik bakımı için gelenlerin sayısının oldukça fazla olduğunu belirterek, özellikle bayramda uzun yola çıkacak olan araç sahiplerinin mutlaka bakım yaptırmaları gerektiğini söyledi. Fren ayarından lastiğe kadar birçok donanımın mevsimlere göre bakımının yapılması, gerektiğinde değişmesi gerektiğini belirten İlkay, "Fren sistemi araç üreticisinin tavsiye ettiği aralıklarla kontrol ettirilmeli. Ayarsız frenler, lastiklerde düzensiz ve hızlı aşınmalarına neden olur. Ani ve sert frenlemelerde kuvvet dağılımı lastiğe göre farklı olacağından, blok tipi aşınma olması ihtimali artar. Araçların mekanik ve süspansiyon sistemlerindeki aksaklıklar nedeni ile direksiyon ve araç yönü aynı olmayabilir. Ön düzen bozukluğu sadece lastiklerde ekonomik kayba neden olmakla kalmaz aynı zamanda aracın süspansiyon ve döner aksamına da zarar vererek zaman içerisinde yüksek mekanik tamir ve bakım masraflarına yol açabilir" dedi.

 

Otomobilin motor yağ seviyesi ve yağın durumunun da kontrol edilmesi gerektiğini belirten Süleyman İlkay, yağ çubuğundaki yağ seviyesinin, minimum ile maksimum arasında bir seviyede bulunması gerektiğini söyledi. Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web