Denizli 21°C
21 Ekim 2020 - Çarşamba

“ALTIN ALMANIN TAM ZAMANI”

2020-09-24 05:49:08 |
Kubilay Yalçın GERBOĞA
“ALTIN ALMANIN TAM ZAMANI”

Son günlerde altın fiyatlarında düşüş olduğunu ifade eden kuyumcu Hüseyin Kasap, altın yatırımcılarının tedirgin olmaması gerektiğini belirterek yılsonuna doğru yeniden yükselişe geçeceğini söyledi.

Altının daima güvenli bir yatırım olduğundan söz eden Kuyumcu Hüseyin Kasap, altında son günlerde bir düşüş yaşandığını söyledi. Altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybettiğini dile getiren Kasap; “Altın fiyatları yıl sonuna doğru gramı 500 liraya kadar çıkmasını bekliyoruz. Kurban bayramından sonra hareketli olan altın piyasası 15 Eylül’e kadar sürdü. Piyasalarda bir hareketlilik yaşandı ancak Koronavirüsün yeniden tırmanışa geçmesiyle birlikte düğünlere getirilen yasaklamalar neticesinde yeniden durgun bir döneme girdi. Piyasalarda olan hareket alanı tedbirlerle birlikte işlerde biraz düşüş oldu. Düğünlere getirilen tedbirler neticesinde işlerimiz yavaşladı. 20 gündür yatay seviyede seyrediyor. 470-475 bandında geziyor. Bundan sonraki süreçte aşağıya düşse de altın yatırımcıları tedirgin olmasın. Yıl sonuna doğru tekrar çıkışa gececiğini düşünüyorum.

Düşüş yaşanmışken altın almanın tam zamanı olduğundan söz eden Kasap, “Altın her zaman güvenli liman olmaya devam edecektir. Yatırımcılar şimdiden altın alabilirler. Altın almanın tama zamanı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Gram 462 TL, Çeyrek altın 762 TL, Yarım altın 1.522 TL, Cumhuriyet Altını 3.032

Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web