Denizli 34°C
18 Eylül 2020 - Cuma

ALMANYA’DA PAMUKKALE’Yİ ANLATTI

2020-01-16 11:54:15 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ALMANYA’DA PAMUKKALE’Yİ ANLATTI

ALMANYA’DA PAMUKKALE’Yİ ANLATTI

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen CMT 2020 fuarını ziyaret etti. Başkan Örki, Almanya ziyaretleri kapsamında, birçok önemli temaslarda bulunarak, yurtdışındaki yatırımcıları Denizli’ye davet ederek, ilçe turizmine önemli katkı sunacak projeler için görüşmelerde bulundu.

Almanya’nın Stuttgart kentinde Ticaret Fuar Merkezi’nde düzenlenen CMT 2020 adlı dünyanın en büyük turizm, tatil ve eğlence tüketici fuarını ziyaret eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçe turizmine katkı sunacak dev yatırımlara imza atacak projeler için önemli temaslarda bulundu. Fuar ziyaretleri ile birlikte, Stuttgart bölgesindeki şehirleri de ziyaret ederek, ilçenin tanıtımı için önemli temaslarda bulundu.

“DOĞAYA KAÇIŞ” FUARINI ZİYARET ETTİ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Almanya ziyaretleri kapsamında ilk olarak, turizm sektöründe dünyanın dört bir yanından katılımcıların yer aldığı dünyanın tamamen son tüketiciye yönelik en büyük ve en uzun tatil ve turizm fuarı olarak kabul edilen CMT Stuttgart Fuarı’nı ziyaret etti. Deniz, kum, güneş yerine doğayla buluşmayı, hatta karavanı ile yaşamayı tercih eden yüksek gelir grubundaki tüketicilerin en çok tercih ettiği fuar olarak adlandırılan ve 100 ülkeden yaklaşık 2100 katılımcının buluştuğu CMT Stuttgart Fuarı’nda, Denizli ve Pamukkale’yi anlatma fırsatı bulan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, fuarda Türk turizmcilerin ve yavru vatan KKTC başta olmak üzere diğer ülkelerin stantlarını gezdi. Başkan Avni Örki’yi, fuar ziyaretinde Stuttgart Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Mehmet Ali Çolakoglu ile Stuttgart Kilim Gazetesi Genel Müdürü Ali Batnaz eşlik etti. Örki, fuarda özellikle karavan mobil turizm stantları hakkında da bilgi aldı. Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale’mizde termal sağlık turizmine alternatif olarak karavan turizmini geliştirmek istiyoruz. Bu kapsamda fuarda karavan turizmine yönelik stantları ziyaret ederek, detaylı bilgiler aldık ve önemli görüşmeler sağladık. Denizli’miz ve Pamukkale’miz için dev yatırımlara imza atmanın çabasındayız” diye konuştu.

Halil GÖREL

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web